PARTNER PORTALU
  • BGK

Skrócą linię autobusową bez konsultacji z gminą?

  • Przeclaw24.pl    6 czerwca 2015 - 17:45
Skrócą linię autobusową bez konsultacji z gminą?

fot.Przeclaw24.pl

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo od lat narzekają na punktualność komunikacji ZDiTM ze Szczecina. Dotowane z budżetu gminy autobusy bardzo często się spóźniają.
Najgorzej jest w popołudniowym szczycie komunikacyjnym. Szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego znalazł sposób poprawienie ich punktualności. Rozważanie jest skrócenie linii 81. Na razie w ramach wakacyjnego testu.

Autobus się spóźnia, kto odpowiada?

Największe opóźnienia dla tej linii powstają przy remontowanym dworcu PKP, ulicy Wyszyńskiego, Bramy Portowej i ulicy Krzywoustego. Autobusy 81 miałyby dojeżdżać jedynie do Placu Kościuszki i na rondzie zawracać. W okolicach Placu Kościuszki można przesiąść się do innych autobusów i tramwajów, które zawiozą pasażerów w dalsze części miasta. Rozważana jest także możliwość dojazdu 81 do Placu Zwycięstwa i usytuowanie przystanku końcowego przy kościele Garnizonowym.

- Nikt z nami tych propozycji jeszcze nie konsultował - usłyszeliśmy w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie. Prawdopodobnie Kołbaskowo nie będzie miało wiele do powiedzenia w tej sprawie. Dotacja, którą udziela ze swojego budżetu dotyczy odcinka od granicy Szczecina do Przecławia i Kołbaskowa, a zmiany dotyczą kursowania w Szczecinie.

Organizatorem i zarządzającym wszystkimi liniami jest ZDiTM i to do niego, a nie do wójta, mieszkańcy powinni kierować wszelkie uwagi i skargi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.