PARTNER PORTALU
  • BGK

Słabo z umowami na wywóz odpadów w mysłowickich firmach

  • AW    31 października 2014 - 13:10
Słabo  z umowami na wywóz odpadów w mysłowickich firmach

Pracownicy Urzędu Miasta oraz Straży Miejskiej w Mysłowicach prowadzą kontrole w lokalnych przedsiębiorstwach w zakresie umów na wywóz odpadów komunalnych. W czasie dwóch miesięcy skontrolowano 56 firm z czego wobec 45 prowadzone jest postępowanie wyjaśniające.
Jak informuje magistrat, Mysłowice nowym systemem gospodarowania odpadami objęły tylko nieruchomości zamieszkałe. Oznacza to zatem, że wszystkie firmy, instytucje publiczne i inne niezamieszkałe obiekty powinny posiadać podpisane umowy na wywóz odpadów. Co ważne - umowa musi uwzględniać odbiór selektywny, tj. w podziale na odpady mokre, odpady suche i szkło opakowaniowe.

Niestety problem podrzucania śmieci do altan śmietnikowych, skutecznie utrudniający prawidłową segregację odpadów, obserwują mieszkańcy wielu blokowisk na terenie miasta. Liczne zgłoszenia i interwencje samych mysłowiczan, a także zarządców nieruchomości pozwalają przypuszczać, że do niezamykanych jeszcze altan, podrzucane są śmieci z prywatnych przedsiębiorstw.

W Urzędzie Miasta w Mysłowicach utworzono zespół kontrolujący wykonywanie obowiązków Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Mysłowice w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi.

Na tę chwilę zespół kontroluje właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Zespół składa się z jednego strażnika miejskiego i jednego urzędnika Zespołu Gospodarki Odpadami.

We wrześniu skontrolowano 26 nieruchomości, z czego tylko 11 właścicieli posiadało umowę na odbiór odpadów komunalnych - w stosunku do pozostałych prowadzone są postępowania wyjaśniające. Nieco gorsze wyniki zanotowano w październiku, gdzie na 30 skontrolowanych firm, aż wobec 20 prowadzone jest postępowanie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.