PARTNER PORTALU
 • BGK

Śląsk, autobusy i pociagi w Sylwestra: Zmiany w ruchu i nocne kursy

 • PAP/AT    28 grudnia 2015 - 15:23
Śląsk, autobusy i pociagi w Sylwestra: Zmiany w ruchu i nocne kursy
Organizatorzy Sylwestrowej Mocy Przebojów w Katowicach spodziewają się nawet 60 tys. widzów (fot.kzkgop.com.pl)

Zmiany w organizacji ruchu w centrum Katowic, funkcjonowaniu komunikacji miejskiej oraz dodatkowe nocne pociągi zaplanowano w związku z zabawą sylwestrową pod Spodkiem w Katowicach.
Organizatorzy Sylwestrowej Mocy Przebojów spodziewają się nawet 60 tys. widzów. Wystąpią m.in. Kayah, Bajm, Enej, Urszula, Wilki, Golec uOrkiestra oraz Boney M. Koncert, który wieńczy też obchody 150-lecia Katowic, organizują Telewizja Polsat i Instytucja Kultury Katowice Miasto Ogrodów.

10 pociągów specjalnych Kolei Śląski rozwiezie uczestników zabawy do śląskich i zagłębiowskich miast. Jak poinformował rzecznik Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek, godziny odjazdów zostały zaplanowane zarówno z myślą o tych, którzy chcą wrócić do domu zaraz po noworocznych fajerwerkach i tam kontynuować zabawę, jak i o miłośnikach nieco dłuższej zabawy pod chmurką.

"Podróż pociągiem to przede wszystkim bezpieczeństwo i wygoda. Istotne jest także, że nie trzeba będzie odmawiać sobie symbolicznej lampki szampana, szukać miejsca do parkowania czy stać w korkach, gdy wszyscy będą wracać autami do domów" - powiedział Wawrzaszek.

Czytaj też: Jak pracują urzędy w Sylwestra?

Koszty przejazdu pociągiem specjalnym nie będą się różnić od taryfy obowiązującej na co dzień, nie będzie obowiązywać dopłata 5 złotych za kupno biletu na pokładzie pociągu. Specjalnie w tym dniu w hali głównej dworca w Katowicach od 18.00 do 6.00 będą działać dwie kasy Kolei Śląskich. Bilety będzie można też kupić w biletomatach i u kasjerów mobilnych na dworcu w Katowicach - będzie ich można rozpoznać po charakterystycznych pomarańczowych kamizelkach.

Dodatkowe połączenia na ten dzień uruchomi też organizator komunikacji miejskiej w regionie - Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (KZK GOP). Kursowanie autobusów i tramwajów zostanie dostosowane do zmienionej organizacji ruchu w centrum Katowic.

Autobusy dwudziestu trzech linii będą kursować częściej. Te, których trasy przebiegają na co dzień przez Rondo, od godz. 14.00 w Sylwestra do godz. 8.00 w Nowy Rok będą korzystały z objazdów.

Wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na alei Korfantego i ulicy Chorzowskiej. Ze względu na zamknięcie od godz. 14.00 Ronda im. Gen. Jerzego Ziętka tramwaje, których trasa biegnie przez Rondo, od godz. 12.30 będą kursować na skróconych trasach. W zamian uruchomione zostaną specjalne linie tramwajowe oznaczone numerami: S5, S6, S7, S9, S21, S26, S27, S36, ich trasa będzie biegła ul. Warszawską i 3 Maja.

Zmotoryzowani muszą pamiętać, że od 31 grudnia 2015 r. do 1 stycznia 2016 będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu w okolicy Spodka i w centrum Katowic. 31 grudnia od godz. 14.00 na głównych skrzyżowaniach dzielnicy Koszutka, a także ulicach Uniwersyteckiej, Moniuszki, Góreckiego i Dobrowolskiego, ruchem kierować będą policjanci. Rondo im. Generała Jerzego Ziętka zostanie 31 grudnia od godz. 14.00 zamknięte dla ruchu.

Całkowicie zostaną wyłączone z ruchu drogowego: Aleja Korfantego od rynku do skrzyżowania z ulicami Katowicką i Misjonarzy Oblatów, Aleja Roździeńskiego na odcinku od ronda do skrzyżowania z ulicami Olimpijską i Uniwersytecką oraz ul. Chorzowska na odcinku od ronda do ul. Sokolskiej.

Zmiany te będą obowiązywać od godz. 14.00 31 grudnia do odwołania przez policję w dniu 1 stycznia 2016 r.

Samochód najlepiej będzie zostawić w Sylwestra na parkingach wokół centrum. Swoje miejsca parkingowe udostępnią centra handlowe: Galeria Katowicka oraz Supersam. Przez pierwsze trzy godziny zaparkujemy tam za darmo, każda kolejna kosztuje 3 zł. Miejsca parkingowe na odcinku alei Korfantego od ronda do skrzyżowania z ulicami Katowicką i Misjonarzy Oblatów zostaną wyłączone z użytku.

Kierowcy będą mogli korzystać z miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Góreckiego. Samochód zostawić można również na parkingach w Strefie Kultury oraz na parkingu przy Uniwersytecie Śląskim. Podróżni przybywający od strony dzielnic południowych mogą pozostawić samochód w okolicy tramwajowej Pętli Brynowskiej, gdzie udostępnione zostaną dodatkowe miejsca parkingowe wzdłuż ul Rzepakowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

 • kredytykPL, 2015-12-31 09:27:43

  Pożyczka na Dowód dla Każdego kredytyk.pl od 100zł do 200.000zł Odbierz pieniądze! - Pożyczki na Dowód bez zaświadczeń - kredyty przez internet, dla Firm - Kredyt na mieszkanie/hipotekę - Kredyt Samochodowy, chwilówki na dowód bez bik Wypełnij krótki wniosek a my do Ciebie bezpłatnie oddzwonim...y i przestawimy najlepszą ofertę dla Ciebie! kredytyk.pl  rozwiń