PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląsk: Brak prądu i opóźnione pociągi po opadach śniegu

  • PAP/AT    1 grudnia 2017 - 07:35
Śląsk: Brak prądu i opóźnione pociągi po opadach śniegu
Po opadach śniegu kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na drogach (fot.pixabay.com)

Po intensywnych opadach śniegu w woj. śląskim 7,5 tys. odbiorców zostało pozbawionych prądu. Pociągi jeżdżą z opóźnieniem, a jeden ze szlaków kolejowych jest nieprzejezdny.
Z utrudnieniami muszą się liczyć w piątek (1 grudnia) rano kierowcy na uczęszczanej drodze krajowej nr 86 w rejonie dzielnicy Murcki w Katowicach.

Jak podało Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego, na tym odcinku strażacy muszą wyciąć obciążone śniegiem drzewa, tworzące nad jezdnią niebezpieczne nawisy.

Jak poinformował rzecznik Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek, nieprzejezdny jest obecnie jeden szlak kolejowy Zebrzydowice-Cieszyn. Uruchomiono tam zastępczą komunikację autobusową. Na liniach Zwardoń-Katowice, Katowice-Bohumin, Tychy Lodowisko-Katowice trzeba się liczyć z nawet kilkudziesięciominutowymi opóźnieniami. Główną przyczyną są opadłe na sieć trakcyjną gałęzie drzew.

Czytaj też: Kolizje drogowe i wstrzymany ruch pociągów po opadach śniegu

Opóźnień wtórnych, czyli będących efektem wcześniejszych utrudnień, do godzin popołudniowych można się spodziewać na liniach Katowice-Zwardoń, Katowice-Racibórz, Tychy Lodowisko-Sosnowiec.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.