PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląsk pochwali się elfami

  • GK    9 czerwca 2011 - 12:00
Śląsk pochwali się elfami

Podczas II edycji Industriady i IV Dni Techniki Kolejowej Koleje Śląskie zaprezentują mieszkańcom województwa śląskiego elfa, czyli niskopodłogowy elektryczny zespół trakcyjny typu 22WE (EN76).
11 czerwca 2011 elf pojawi się przy peronie I stacji Sosnowiec Główny, gdzie będą obchodzone równocześnie Święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, czyli Industriada i Dni Techniki Kolejowej.

Czytaj też: Pierwsze pociągi Elf na śląskich torach

Pociąg zostanie udostępniony do zwiedzania od godziny 10 do 15. Oprócz niego eksponowane będą również pojazdy i maszyny innych firm kolejowych.

17 czerwca 2011 elf będzie pokazywany w ramach IV Dni Techniki Kolejowej w Częstochowie. Od godziny 11 do 17 będzie można go oglądać przy peronie IV na stacji Częstochowa Osobowa.

Elf to jednostka bezprzedziałowa, jednoprzestrzenna, 2 klasy, przeznaczona w całości dla osób niepalących i przystosowana do przewozu pasażerów z ograniczoną możliwością poruszania się.

Posiada monitoring, system informacji pasażerskiej, miejsca na rowery oraz toalety w systemie zamkniętym. Jego napęd stanowią silniki elektryczne asynchroniczne o mocy 4x500kW, zasilane prądem stałym o napięciu 3kV.

Prędkość eksploatacyjna pociągu wynosi 160 km/h. Elfy można konfigurować w układach od 3 do 8 członów, przy czym pojazdy wykorzystywane przez Koleje Śląskie są czteroczłonowe.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.