PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląskie: awarie wodociągów i zasilania

  • PAP    14 grudnia 2010 - 13:48

Naprawa pękniętego wodociągu przesyłowego w rejonie ul. Kościuszki w Gliwicach ma potrwać do wtorku wieczór. Wodociągowcy zapewniają, że wszyscy mieszkańcy mają wodę, którą udało się dostarczyć innymi połączeniami.
Główny wodociąg przesyłowy o średnicy 30 cm pękł we wtorek nad ranem w rejonie skrzyżowania gliwickich ulic Kościuszki i Korfantego. Początkowo szacowano, że woda może nie docierać do kilkuset odbiorców z najbliższej okolicy, potem technikom udało się poprzełączać sieć.

- Obecnie wszyscy mieszkańcy okolicy dotkniętej awarią mają dostarczaną bieżąca wodę z innych zasilań. (...) Wskutek awarii i przełączeń sieci, woda może posiadać nieco inną barwę - zastrzegła Agnieszka Batóg z działu marketingu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach.

Jak dodała, naprawa wodociągu - polegająca na wspawaniu w miejsce pęknięcia wstawki - może potrwać do wieczora. W chwili zaobserwowania awarii, po godzinie 6. rano, wyciek wody był bardzo obfity. Do powstania uszkodzenia mogła przyczynić się niska temperatura.

To niejedyna w ostatnich godzinach awaria infrastruktury przesyłowej w regionie. W Rybniku cały poranek trwało usuwanie obejmującej 14 stacji niskiego napięcia awarii, wskutek której prądu od poniedziałkowego wieczoru nie miało ok. 1 tys. odbiorców w dzielnicy Ochojec i częściowo w dzielnicy Golejów.

Jak poinformował rzecznik dostarczającej energię w regionie firmy Vattenfall Łukasz Zimnoch, przyczyną było zerwanie dwóch linii średniego napięcia, spowodowane najprawdopodobniej przez nagłe zmiany temperatur. Wczesnym popołudniem technicy przywracali zasilanie ostatnim pojedynczym odbiorcom na odludnych terenach.

Z kolei w Bytomiu w poniedziałek wieczorem w rejonie ul. Strzelców Bytomskich przez kilka godzin wody nie miało ok. 2 tys. odbiorców. To już druga w ciągu kilku dni awaria w tej okolicy. Przez dobę woda nie docierała do mieszkańców rejonu skrzyżowania ul. Strzelców Bytomskich i Sikorskiego w piątek i sobotę.

Czytaj też:

Awaria ciepłownicza w Częstochowie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.