PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląskie pociągi coraz bardziej punktualne

  • AW    16 maja 2012 - 16:12
Śląskie pociągi coraz bardziej punktualne

Spółka opublikowała dzisiaj wyniki punktualności kursowania swoich pociągów w pierwszym kwartale br. Punktualność kursowania pociągów Kolei Śląskich w tym okresie wyniosła 93,45%.
Oznacza to poprawę o 12% w stosunku do wyników z czwartego kwartału 2011, kiedy wyniosła ona 81,45%. Oznacza to, że opóźnionych było tylko 6,55% wszystkich odprawianych pociągów.

Jak podaje biuro prasowe Kolei Ślaskich, największa liczba opóźnień (3,90%) wynikała ze stanu infrastruktury kolejowej (ograniczenia prędkości, prace modernizacyjnej i remontowe, usterki sieci trakcyjnej, a także wypadki i inne zdarzenia). 0,91% opóźnień spowodowanych były przyczynami leżącymi po stronie Kolei Śląskich - były to głównie awarie taboru.

Pewien wpływ na opóźnienia mieli również inni przewoźnicy (0,69%). W tym przypadku przyczynami były awarie i usterki ich taboru, a także wydłużony czas oczekiwania na opóźnione pociągi - w celu ich skomunikowania. 1,05% pociągów było opóźnionych z innych przyczyn (m.in.interwencji policji, SOK, wydłużonego czasu lokowania pasażerów w godzinach szczytu, zjawisk atmosferycznych).

Marek Worach, prezes Kolei Śląskich, nie kryje zadowlenia z taboru i pracy załogi.

- Nasze pociągi są sprawne i szczęśliwie przeszły już wszystkie "choroby wieku dziecięcego". Jak jednak widać, przyczyny większości opóźnień i niedogodności dla pasażerów nie leżą, jak to się może wydawać, po naszej stronie. Liczymy na to, stan infrastruktury kolejowej w województwie śląskim będzie się poprawiał, tak aby podróż koleją stała się jeszcze szybsza i bardziej wygodna - konkluduje prezes Worach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.