PARTNER PORTALU
  • BGK

Śledzą miejskie autobusy na smartfonach

  • PAP    23 maja 2013 - 12:51
Śledzą miejskie autobusy na smartfonach

Pasażerowie komunikacji miejskiej w stolicy Dolnego Śląska jako pierwsi w Polsce mogą na swoich telefonach komórkowych śledzić tramwaje i autobusy MPK. Specjalna aplikacja pozwala również znaleźć najbliższą stację roweru miejskiego i postój taksówek.
Jak powiedziała rzeczniczka prasowa wrocławskiego MPK Agnieszka Korzeniowska, w godzinach szczytu na ulicach miasta jest nawet 600 pojazdów tego przedsiębiorstwa. Wszystkie są wyposażone w GPS, dzięki czemu już od jakiegoś czasu można było je śledzić na specjalnej stronie internetowej.

Teraz dzięki aplikacji BusLive lub lokomo można obserwować autobusy i tramwaje również na telefonach komórkowych wyposażonych w system Android.

"Na wielu naszych przystankach są elektroniczne tablice, informujące o czasie oczekiwania na przyjazd pojazdów danych linii. Jednak śledzenie ich na telefonie komórkowym na pewno pozwala pasażerom lepiej ocenić sytuację. Jeśli dany pojazd stoi np. w korku, to pasażer może zdecydować się na inny wariant dojazdu" - powiedziała Korzeniowska.

Rzeczniczka potwierdziła, że wrocławska aplikacja jest pierwszą i jedyną taką formą informowania pasażerów komunikacji zbiorowej. W innych polskich miastach trwają dopiero przymiarki do uruchomienia podobnego systemu. Dodatkowym atutem tej aplikacji jest również fakt, że informuje ona, czy na najbliższej stacji roweru miejskiego są wolne jednoślady.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.