PARTNER PORTALU
  • BGK

Ślizgawka sposobem na upał

  • PAP    20 lipca 2011 - 09:58
Ślizgawka sposobem na upał

Nawet 350 osób może skorzystać jednorazowo z letniej ślizgawki, którą w Sanoku (Podkarpackie) podczas wakacji organizuje miejscowy ośrodek sportu i rekreacji.
„Letnie ślizgawki na prawdziwym lodzie odbywają się od kilku lat. Są organizowane w weekendy w hali widowiskowo-sportowej Arena. Zazwyczaj tam rozgrywa się m.in. zawody hokejowe” – poinformowała rzeczniczka sanockiego ratusza Agnieszka Frączek.

Rzeczniczka dodała, że ślizgawki w lecie cieszą się dużym zainteresowaniem. „Z tej formy rekreacji korzystają nie tylko mieszkańcy Sanoka, ale także goście z sąsiednich miejscowości” – zaznaczyła.

W tym roku sanocki ośrodek sportu i rekreacji proponuje również nową formę lodowych zabaw – „ślizgawki junior”. Ich celem jest zapewnienie większego bezpieczeństwa osobom, które do tej pory nie jeździły na łyżwach lub dopiero uczą się tej umiejętności.

Amatorzy zimowych atrakcji w upalne lato, którzy zapomnieli o łyżwach, mogą je wypożyczyć przed wejściem na lód. Zabawie towarzyszy taneczna muzyka. W hali „Arena” podczas ślizgawki temperatura powietrza wynosi 14 stopni Celsjusza.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.