Słoneczne innowacje w Grodzisku Mazowieckim

Projektu „Słoneczne innowacje – Odnawialne Źródła Energii dla Gminy Grodzisk Mazowiecki” został pozytywnie zweryfikowany i znalazł się na liście projektów zakwalifikowanych do otrzymania dofinansowania.
Słoneczne innowacje w Grodzisku Mazowieckim
W ramach projektu gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 6 mln zł na instalację kolektorów słonecznych w indywidualnych gospodarstwach mieszkańców gminy. Program obejmie 409 gospodarstw położonych na terenie gminy; dofinansowane będzie 70% kosztów całej instalacji, 30% to wkład własny mieszkańców. Wartość jednego zestawu solarnego została ustalona wstępnie na 15 tys. zł.

jak podkreśla urząd gminy, kolejnym krokiem będzie  podpisanie umowy o dofinansowanie z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych, co powinno nastąpić do końca 2011 r., ew. na początku 2012 r. Następnie przeprowadzone zostanie postępowanie przetargowe, w wyniku którego wyłoniona zostanie firma, która wykona inwentaryzację techniczną budynków i zaprojektuje instalację dla każdego domu. Przetarg na dostawę i montaż kolektorów ogłoszony zostanie w II kwartale 2012 r., zaś w drugiej połowie 2012 r. planujemy montaż kolektorów.

Urząd zachęca właścicieli nieruchomości, biorących udział w projekcie, do kontaktu z Biurem Projektu, gdzie można uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat swojej umowy oraz samego projektu.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Słoneczne innowacje? to brzmi bardzo interesująco.

SŁONKO, 2011-12-09 20:40:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE