Słoneczne innowacje w Grodzisku Mazowieckim

Projektu „Słoneczne innowacje – Odnawialne Źródła Energii dla Gminy Grodzisk Mazowiecki” został pozytywnie zweryfikowany i znalazł się na liście projektów zakwalifikowanych do otrzymania dofinansowania.
Słoneczne innowacje w Grodzisku Mazowieckim
W ramach projektu gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 6 mln zł na instalację kolektorów słonecznych w indywidualnych gospodarstwach mieszkańców gminy. Program obejmie 409 gospodarstw położonych na terenie gminy; dofinansowane będzie 70% kosztów całej instalacji, 30% to wkład własny mieszkańców. Wartość jednego zestawu solarnego została ustalona wstępnie na 15 tys. zł.

jak podkreśla urząd gminy, kolejnym krokiem będzie  podpisanie umowy o dofinansowanie z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych, co powinno nastąpić do końca 2011 r., ew. na początku 2012 r. Następnie przeprowadzone zostanie postępowanie przetargowe, w wyniku którego wyłoniona zostanie firma, która wykona inwentaryzację techniczną budynków i zaprojektuje instalację dla każdego domu. Przetarg na dostawę i montaż kolektorów ogłoszony zostanie w II kwartale 2012 r., zaś w drugiej połowie 2012 r. planujemy montaż kolektorów.

Urząd zachęca właścicieli nieruchomości, biorących udział w projekcie, do kontaktu z Biurem Projektu, gdzie można uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat swojej umowy oraz samego projektu.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Słoneczne innowacje? to brzmi bardzo interesująco.

SŁONKO, 2011-12-09 20:40:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE