PARTNER PORTALU
  • BGK

Słubice dostały milion na lokale socjalne

  • PAP/AH    25 września 2017 - 15:31
Słubice dostały milion na lokale socjalne

Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał gminie Słubice milion złotych bezzwrotnej dotacji na utworzenie 19 lokali socjalnych. Powstaną one w przebudowanym budynku komunalnym przy ul. Krótkiej. Na jego adaptację zostanie wydanych łącznie 2,3 mln zł.
O przyznaniu dotacji poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka.

- Długo się staraliśmy o tę dotację, ale w końcu się udało. Oddanie mieszkań do użytku planujemy do maja 2019 r. - powiedział burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz.

Dodał, że w planach jest utworzenie mieszkań składających się z jednego lub dwóch pokoi, kuchni i łazienki. Przeciętnie jeden lokal będzie miał blisko 26 m kw., a wszystkie łącznie - 492 m kw.

- Każdy lokal ma zostać wyposażony w odrębny licznik na wodę i własne ogrzewanie. Ma to być lepszym rozwiązaniem niż to, które przyjęto w istniejącym już budynku socjalnym przy ul. Jagiellończyka. Tam mieszkańcy korzystają wspólnie z wody czy prądu, co nie jest ekonomiczne - dodała rzeczniczka magistratu.

Jak zapowiedział burmistrz Słubic, w przyszłym roku samorząd ogłosi przetarg na kompleksową przebudowę budynku przy ul. Krótkiej. Ma już pozwolenie na budowę.

Po zrealizowaniu tej inwestycji gmina będzie dysponowała w sumie 52 lokalami socjalnymi. Na tego typu mieszkania czeka w Słubicach 47 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.