• PARTNERZY PORTALU

Służewiec bez tramwajów

Od najbliższego poniedziałku do 30 lipca do pętli na Służewcu nie będą dojeżdżać tramwaje. Zamiast nich kursować będą zastępcze autobusy, które dowiozą pasażerów do stacji metra Wilanowska i Wierzbno - poinformował w środę warszawski ratusz.

Utrudnienia związane są z budową drogi ekspresowej. Pętla tramwajowa na Służewcu, przy zbiegu ulic Suwak i Marynarskiej, musi zostać przebudowana, gdyż na jej części znajdzie się fragment łącznicy ul. Marynarskiej z trasą N-S.

Nowa pętla będzie przesunięta na północ i powiększona - zamiast obecnych dwóch, wybudowane zostaną trzy perony dla wysiadających, powstanie też przystanek dla wsiadających, którego dziś w ogóle nie ma. Ma to ułatwić pasażerom korzystanie z komunikacji, bo do tramwajów wszystkich linii będą mogli wsiąść z tego samego przystanku, bez konieczności sprawdzania, który tramwaj ruszy pierwszy i bez przechodzenia pomiędzy peronami, tak jak jest to obecnie. Powstać ma także boczny tor awaryjny, którego także nie ma na obecnej pętli.

Podczas prac tramwaje nie będą kursowały ulicą Marynarską i Wołoską. Linie 17 i 18 dojadą tylko do pętli przy ul. Woronicza, a kursowanie linii 44 zostanie zawieszone. Uruchomione zostaną dwie zastępcze linie autobusowe. Z17 będzie kursowała trasą: metro Wilanowska - Al. Wilanowska - Marynarska - Sasanki, a Z44: metro Wierzbno - Woronicza - Wołoska - al. Wilanowska - metro Wilanowska - al. Wilanowska - Wołoska - Joliot-Curie - Malczewskiego - al. Niepodległości - Woronicza - metro Wierzbno.

Bez zmian będą funkcjonowały linie autobusowe: 117, 136, 138, 182, 189, 218, 401 i 504.

Jak informuje ratusz, do biurowców znajdujących się wzdłuż ul. Wołoskiej dogodniejszy będzie dojazd autobusem Z44 z Metra Wierzbno; do tych przy ul. Marynarskiej - linią Z17 z Metra Wilanowska. Autobusy będą kursowały w szczycie co 3-4 min (Z44) i co 5-6 min (Z17)

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU