Śmieci podrożeją

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 15-03-2012
  • drukuj
Nowa ustawa spowoduje ograniczenie konkurencji, a w efekcie wzrost cen – alarmuje UOKiK.
Śmieci podrożeją
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaprezentuje dziś raport o konkurencji na rynku usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Ustawa śmieciowa zagraża składowiskom odpadów?

Z raportu wynika, że większość gmin ma firmę lub przynajmniej udziały w firmie zajmującej się gospodarką odpadami. W miastach na prawach powiatu to aż 74 proc., ale w wiejskich tylko 29 proc.

Urząd obawia się, że w przetargach na pozycji uprzywilejowanej mogą znaleźć się spółki gminne, którym zależeć będzie na podpisaniu kontraktów długoterminowych, a część z przegranych zmieni segment działalności lub zniknie z rynku – podaje „Rzeczpospolita”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

segregacja odpadów nie ma problemu jeśli dokładnie określimy ludziom czego od nich oczekujemy a także wyposażymy ich w potrzebne do tego celu torby i rożnego rodzaju pojemniki plastikowe. W Anglii mamy do dyspozycji pojemnik czerwony na plastiki,puszki i szkło, torba żółta na tekturę, torba foliowa... niebieska na papier, pojemnik czarny na różne i pojemnik brązowy na odpady zielone.Zakład odbiera od nas odpady posegregowane no a jeśli ktoś nie potrafi segregować zostawiają czerwoną kartkę z instrukcją rozwiń

Anna, 2012-03-15 14:50:43 odpowiedz

Panie Garlicki, a kto tu mówi, że potrzebuje czegoś tańszego...to bantustan, Kacyk zarządził podwyżki i one będą, bo tak chce Wódz!!!

gklewski, 2012-03-15 13:42:41 odpowiedz

Nie musi być podwyżki za odbiór odpadów.Ważna jest technologia selekcji u źródeł i na składowiskach. Działają i buduje się segregatornie, które odzyskują jedynie do 20% surowców wtórnych ponieważ jest źle dobrana technologia. A istnieje polski opatentowany sposób selekcji śmieci, który jest opłacal...ny, obniża opłatę za odpady - tylko napisać a ja odpowiem. rozwiń

T. Garlicki odpady@wp.pl, 2012-03-15 12:00:04 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE