PARTNER PORTALU
 • BGK

Śmieciowa akcja informacyjna w Krakowie

 • PAP    14 marca 2013 - 15:42
Śmieciowa akcja informacyjna w Krakowie

Władze Krakowa, gdzie w środę uchwalono nowe stawki za obiór śmieci, rozpoczynają akcję informacyjną skierowaną do mieszkańców o nowym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi. Jednym z jego głównych celów jest skłonienie krakowian do segregowania śmieci.
Zgodnie z przyjętymi przez radę miasta stawkami, mieszkańcy budynków wielorodzinnych w Krakowie za odbiór posegregowanych odpadów zapłacą średnio 12 zł od osoby miesięcznie. Dla tych, którzy śmieci nie będą segregować, stawki będą o 50 proc. wyższe.

W zabudowie jednorodzinnej stawka dla gospodarstwa domowego jednoosobowego za odbiór odpadów segregowanych wyniesie miesięcznie 32, 50 zł, dla gospodarstwa dwuosobowego 44,50 zł, a dla czteroosobowego 62,50 zł. Opłaty za odbiór śmieci nieposegregowanych wyniosą odpowiednio: 48,50 zł, 65 zł i 92,50 zł. Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 lipca.

Czytaj też: Ile za śmieci w Krakowie?

Jak poinformował w czwartek dziennikarzy zastępca prezydenta Krakowa Tadeusz Trzmiel, wszystkie informacje o nowym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi, stawkach za odbiór śmieci oraz zasadach ich odbioru znalazły się na specjalnej stronie internetowej www.nowezasady.pl oraz na bezpłatnej infolinii 800-112-211. Kampania informacyjna będzie prowadzona też w lokalnym radiu i telewizji oraz komunikacji miejskiej.

Od kwietnia w mieście powstaną specjalne punkty konsultacyjne a do skrzynek pocztowych trafią broszury informacyjne.

Na stronie internetowej i w wielu punktach w Krakowie (siedzibach urzędu miasta, siedzibach rad dzielnic, w punktach informacyjnych Ekocentrum, siedzibie MPO zostaną udostępnione konieczne do wypełnienia deklaracje.

Deklaracja dostępna będzie również w formie pdf na stronie www.mpo.krakow.pl/nowezasady oraz www.nowezasady.pl w wersji umożliwiającej wypełnienie jej on line.

"To czego oczekujemy po nowym systemie, to to, że dzięki niemu Kraków będzie czysty, że systemem będzie objęty cały teren miasta i że mieszkańcy będą prowadzić segregację śmieci, ponieważ będzie to dla nich bardziej opłacalne" - ocenił Trzmiel.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • mw, 2013-03-15 15:12:52

  Nieprawdopodobna drożyzna, puszczą nas z torbami.
 • Głęboka komuna, 2013-03-15 08:21:05

  Kraków powinien skorzystać z doświadczeń ekoedukacyjnych ministerstwa środowiska - sczegóły na google.pl po wklejeni hasła "klimatolubne skrzatki segregują odpadki"...
 • Grosik, 2013-03-14 20:25:27

  Przyjechał po to,żeby odjechać? Żeby mieć trzeba chcieć,prawdaż?