PARTNER PORTALU
  • BGK

Sms do straży miejskiej

  • PAP    2 grudnia 2011 - 10:15
Sms do straży miejskiej

Od piątku w Radomiu działa specjalny numer telefonu straży miejskiej, na który pasażerowie autobusów miejskich mogą wysłać sms-a z informacją np. o chuligańskich wybrykach czy kieszonkowcach.
Akcja ma poprawić bezpieczeństwo w radomskiej komunikacji miejskiej. Program nosi nazwę „Widzisz zagrożenie w autobusie komunikacji miejskiej? Nie bądź bierny! Nie toleruj łamania prawa! Napisz SMS!”. Na wiatach przystankowych i w autobusach pojawiły się już plakaty i naklejki informujące o akcji.

Według rzecznika Straży Miejskiej w Radomiu (zabierz głos/oceń prezydenta) Piotra Stępnia w okresie zimowym więcej osób korzysta z komunikacji miejskiej, zwiększa się też liczba wykroczeń i przestępstw popełnianych w autobusach. „Pasażerowie są często ich świadkami, ale nie mają możliwości przekazania interwencji dyżurnemu ze względu na gwar panujący w autobusie, czy fakt że sprawca jest blisko” – tłumaczy Stępień.

Stąd – według rzecznika – pomysł, by informacje można było przekazać sms-em. Ułatwi to osobie interweniującej kontakt ze strażą miejską w sposób dla niej bezpieczny. Stępień zapewnia, że zaraz po odebraniu sms-a na miejsce zgłoszenia zostanie wysłany patrol straży miejskiej.

Sms-y wysyłane do straży miejskiej muszą zawierać numer linii autobusowej, numer boczny autobusu, informację o przystanku, do którego dojeżdża autobus, kierunek jazdy, oraz krótki opis zagrożenia.

Do najczęstszych wykroczeń popełnianych w autobusach rzecznik zalicza puszczanie głośnej muzyki, spożywanie alkoholu, używanie słów nieprzyzwoitych oraz zakłócanie ładu i porządku. Zdarzają się również przestępstwa takie jak kradzieże łańcuszków, portfeli itp.

Program jest wspólnym przedsięwzięciem Straży Miejskiej i Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.