Sokiści pouczają podróżnych przez głośnik

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski
  • 21-11-2012
  • drukuj
Jeśli palisz papierosa na stacji Kraków Główny, możesz usłyszeć pouczenie z głośnika na ścianie. Tak sokiści upominają niesfornych pasażerów.
Sokiści pouczają podróżnych przez głośnik

Wszyscy jesteśmy gwiazdami telewizji dozorowej. Kamery monitorujące rejestrują nasze zachowania w sklepach i autobusach, na lotniskach i ulicach. Na dworcu kolejowym Kraków Główny monitoring jest od dawna.

W tym roku stary, analogowy monitoring wideo został zastąpiony przez urządzenia cyfrowe, a zapis wideo gromadzony jest w komputerowych bankach pamięci. Pojawiła się też nowa funkcja systemu dozorowego - zdalne pouczanie niesfornych osób - informuje „Dziennik Polski".

Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei, który w centrali monitorowania widzi na ekranie nieregulaminowe zachowanie podróżnego, może przemówić do niego przez głośnik.

Palacze, którzy czasem za nic mają zakaz puszczania dymka na peronach usłyszą: „Tu Straż Ochrony Kolei, proszę zgasić papierosa". Napomnienie z głośnika usłyszą nie tylko palacze. Sokista może także zawrócić uwagę komuś, kto biegnie do ruszającego pociągu lub w inny sposób narusza regulamin porządkowy kolejowej stacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE