PARTNER PORTALU
  • BGK

Solary ogrzeją wodę w zakopiańskim szpitalu

  • AW/malopolskie.pl    26 czerwca 2012 - 10:12
Solary ogrzeją wodę w zakopiańskim szpitalu

Projekt, któremu przyznano dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 zakłada instalację nowoczesnego systemu paneli słonecznych w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Specjalistycznym Chorób Płuc (SPSSChP) w Zakopanem.
Członek Zarządu Stanisław Sorys podpisując umowę zwrócił uwagę na fakt, że inwestowanie w odnawialne źródła energii w dłuższej perspektywie przyczynią się do obniżenia kosztów utrzymania obiektu przy jednoczesnej trosce o ochronę środowiska naturalnego.

Wspomniał również, że w kolejnej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 tego typu projekty będą wspierane w jeszcze szerszym zakresie.

Inwestycja obejmuje: adaptację dachu na potrzeby montażu paneli słonecznych oraz zakup i montaż paneli słonecznych. Zaprojektowana instalacja solarna będzie wyposażona w 25 szt. paneli solarnych i 3 pojemnościowe podgrzewacze c.w.u. o pojemności 1000 l każdy. Koszty ogrzewania wody w placówce staną się niższe, a emisja gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń do środowiska naturalnego zostanie ograniczona.

Całkowity koszt projektu to ponad 770 tys. zł, z czego dotacja MRPO opiewa na kwotę ponad 320 tys. zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.