Sopot idzie na walkę z weekendowymi kierowcami

Ponad 2,5 tysiąca osób skorzystało w lipcu z przejazdów melexami na trasie Miejski Eko-Parking – Centrum Miasta – Miejski Eko-Parking.
Sopot idzie na walkę z weekendowymi kierowcami
Miejski Eko-Parking przy Ergo Arenie na około 700 samochodów jest to projekt pilotażowy miasta, który ma przyzwyczajać sopockich turystów do pozostawienia aut poza ścisłym centrum (fot. pixabay.com)

Miejski Eko-Parking przy Ergo Arenie na około 700 samochodów jest to projekt pilotażowy miasta, który ma przyzwyczajać sopockich turystów do pozostawienia aut poza ścisłym centrum.

- Odpowiadamy na uwagi mieszkańców, aby ograniczyć ruch samochodowy w Sopocie – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Parkingi buforowe to trend światowy i jedyna szansa na odkorkowanie centrów miast, szczególnie turystycznych. Jednocześnie Straż Miejska i policja zaostrzają działania wobec kierowców, którzy parkują w miejscach niedozwolonych w Sopocie - dodaje.

Niestety brak opłat za parkowanie w mieście w sobotę i niedzielę powoduje, że w weekend Sopot jest zablokowany często źle zaparkowanymi samochodami. Mieszkańcy nie mogą dojechać do swoich posesji, rozjeżdżana jest zieleń, problemy mają też z przejazdem autobusy komunikacji miejskiej.

- Źle zaparkowane samochody będą odholowywane – mówi Tomasz Dusza, Komendant Straży Miejskiej w Sopocie. – Właściciel takiego pojazdu musi liczyć się z opłatą w wysokości 520 zł oraz mandatem i punktami karnymi. Już w najbliższy weekend planujemy wspólne patrole z policją i zdecydowane działania wobec źle parkujących kierowców - dodaje. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE