PARTNER PORTALU
  • BGK

Sopot idzie na walkę z weekendowymi kierowcami

  • JS    4 sierpnia 2017 - 20:08
Sopot idzie na walkę z weekendowymi kierowcami
Miejski Eko-Parking przy Ergo Arenie na około 700 samochodów jest to projekt pilotażowy miasta, który ma przyzwyczajać sopockich turystów do pozostawienia aut poza ścisłym centrum (fot. pixabay.com)

Ponad 2,5 tysiąca osób skorzystało w lipcu z przejazdów melexami na trasie Miejski Eko-Parking – Centrum Miasta – Miejski Eko-Parking.
Miejski Eko-Parking przy Ergo Arenie na około 700 samochodów jest to projekt pilotażowy miasta, który ma przyzwyczajać sopockich turystów do pozostawienia aut poza ścisłym centrum.

- Odpowiadamy na uwagi mieszkańców, aby ograniczyć ruch samochodowy w Sopocie – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Parkingi buforowe to trend światowy i jedyna szansa na odkorkowanie centrów miast, szczególnie turystycznych. Jednocześnie Straż Miejska i policja zaostrzają działania wobec kierowców, którzy parkują w miejscach niedozwolonych w Sopocie - dodaje.

Niestety brak opłat za parkowanie w mieście w sobotę i niedzielę powoduje, że w weekend Sopot jest zablokowany często źle zaparkowanymi samochodami. Mieszkańcy nie mogą dojechać do swoich posesji, rozjeżdżana jest zieleń, problemy mają też z przejazdem autobusy komunikacji miejskiej.

- Źle zaparkowane samochody będą odholowywane – mówi Tomasz Dusza, Komendant Straży Miejskiej w Sopocie. – Właściciel takiego pojazdu musi liczyć się z opłatą w wysokości 520 zł oraz mandatem i punktami karnymi. Już w najbliższy weekend planujemy wspólne patrole z policją i zdecydowane działania wobec źle parkujących kierowców - dodaje. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.