PARTNER PORTALU
  • BGK

Sopot kupił automaty na elektrośmieci

  • JS    3 stycznia 2018 - 21:49
Sopot kupił automaty na elektrośmieci
Punkt Elektroodpadów zawiera 7 plastikowych, osobnych tub, każda 33 litry do zbierania 7 różnych małych, domowych odpadów. (Fotobank.PL/UMS)

Sopot kupił 4 urządzenia do gromadzenia małogabarytowych elektroodpadów. Koszt urządzeń to 78 164,04 zł.
Urządzenia te służą do segregacji odpadów takich jak: żarówki, baterie, płyty CD, telefony komórkowe, ładowarki, telefony komórkowe, kartridże itp. w oddzielnych, oznaczonych komorach.

Punkt Elektroodpadów zawiera 7 plastikowych, osobnych tub, każda 33 litry do zbierania 7 różnych małych, domowych odpadów.

Otwory wrzutowe: wielkością i kształtem dopasowane są do odpowiednich odpadów: żarówka, bateria, płyty CD, kasety VHS, telefony, ładowarki, kartridże, itp.

- W mieście konsekwentnie dbamy o środowisko, a Sopocianie od wielu lat segregują odpady. Nowe punkty mają mieszkańcom to ułatwić oraz zachęcić tych, którzy dotychczas nie segregowali elektroodpadów, a zwłaszcza baterii. Często nie mamy czasu, aby z pojedynczą żarówką czy baterią udać się do Punktu Segregacyjnej Zbiorki Odpadów Komunalnych, który mieści się w Sopocie przy Al. Niepodległości 723. Z braku czasu trafiają one do odpadów zmieszanych. Z myślą o tych mieszkańcach zainwestowaliśmy w nowoczesne, automaty do zbieranie tego typu śmieci. W roku chcemy dostawić kolejne punkty zbierania elektroodpadów – informuje Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2018-01-04 09:04:49

    bdb