Sopot kusi młodych mieszkaniami

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Trójmiasto
  • 19-04-2012
  • drukuj
Miasto zbuduje do 2014 r. 200 lokali komunalnych. Mają przyciągnąć do kurortu młodych ludzi.
Sopot kusi młodych mieszkaniami
Ratusz zakłada, że najlepszymi kandydatami na ich otrzymanie byłyby rodziny ekonomicznie niezależne, aby mogły te mieszkania utrzymać, a w przyszłości zakupić swoje własne – informuje „Gazeta Wyborcza Trójmiasta”.

Pomysł wziął się stąd, że Sopot (zabierz głos/oceń prezydenta) coraz bardziej się starzeje, bo młodzi uciekają do Gdańska (zabierz głos/oceń prezydenta) lub Gdyni (zabierz głos/oceń prezydenta). Aby ten proces powstrzymać, pierwszeństwo w kolejce do przydziału na lokal komunalny będą miały młode małżeństwa wielodzietne, drugie w kolejności  - małżeństwa bezdzietne, a na końcu tzw. single.

Łączny koszt budowy lokali szacowany jest na 46 mln zł, ale inwestycja nie obciąży budżetu miasta. Budynki postawi powołana specjalnie w tym celu miejska spółka, która sprzeda część wybudowanych mieszkań na wolnym rynku. Pozostałe lokale zostaną przekazane potrzebującym sopocianom jako mieszkania komunalne.

Środki uzyskane ze sprzedaży pozwolą na wykończenie mieszkań przeznaczonych pod wynajem – informuje „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”.

Więcej na ten temat tutaj.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Bardzo dobry pomysł! Popieram

gklewski, 2012-04-19 14:27:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE