PARTNER PORTALU
  • BGK

Sopot oferuje mieszkania do remontu

  • JL    7 grudnia 2016 - 08:59
Sopot oferuje mieszkania do remontu
Sopot oferuje 10 mieszkań przeznaczonych do wynajmu w zamian za wykonanie ich remontu. Fot. Pixabay.com

Sopot wyznaczył 10 mieszkań przeznaczonych do wynajmu w zamian za wykonanie ich remontu. Chodzi o 4 mieszkania samodzielne i 6 do podziału.
Tym samym osoby, które z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na kupno mieszkania, a nie chcą czekać w kolejce na przydział lokalu komunalnego, mogą starać się o przyznanie mieszkania, pod warunkiem, że we własnym zakresie je wyremontują i przystosują do zamieszkania.

Aby otrzymać takie mieszkanie trzeba spełniać określone kryteria. Preferowane są małżeństwa lub osoby wychowujące dzieci, mieszkające w Sopocie, a nieposiadające własnego mieszkania, osiągające określony miesięczny dochód.

To druga już edycja sopockiego programu mieszkań do samoremontu. Program cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców.

– Cieszy nas ogromnie, że program wyszedł naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Sopotu. Robimy wszystko, aby zatrzymać w mieście tych, który chcą w Sopocie mieszkać, bo to doskonałe miejsce do życia – mówi Marcin Skwierawski wiceprezydent Sopotu.

O przyznanie lokalu mieszkalnego do samoremontu mogą ubiegać się w szczególności małżeństwa z dziećmi i osoby wychowujące dzieci, którzy mają tytuł prawny do zajmowania lokalu w mieszkaniowym zasobie miasta Sopotu, a chcą zamienić zajmowany lokal na inny lokal mieszkalny zakwalifikowany do remontu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.