PARTNER PORTALU
  • BGK

Sopot rozwija budownictwo komunalne

  • JL    7 grudnia 2016 - 08:22
Sopot rozwija budownictwo komunalne
Prezydent Sopotu Jacek Karnowski wmurowuje kamień węgielny pod budowę budynku 3 60 mieszkaniami komunalnymi. Fot. Fotobank.pl/UMS

6 grudnia 2016 r. wkopany został kamień węgielny pod budynek z mieszkaniami komunalnymi przy ulicy Malczewskiego w Sopocie.
W pięciokondygnacyjnym budynku powstanie 60 mieszkań: 3 jednopokojowe i 57 dwupokojowych o powierzchni od 31,1 mkw. do 58,63 mkw. Koszt realizacji tej inwestycji to blisko 12 mln zł. Część, po zakończeniu budowy, z funduszu dopłat dofinansuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Wykonawca ma 450 dni na wybudowanie budynków. Prace zakończą się na przełomie 2017 i 2018 roku.

– To kolejne mieszkania komunalne które w Sopocie budujemy z myślą o młodych rodzinach z dziećmi – mówi prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Trwają również prace projektowe kolejnego budynku przy ul. Niepodległości, w którym znajdzie się ok. 50 mieszkań. Gmina rozpoznaje możliwości finansowania zewnętrznego. Rozpoczęcie budowy planowane jest na przełomie 2017 i 2018 roku. Ponadto na najbliższej sesji zmieniany będzie plan pod kolejną lokalizację budownictwa komunalnego przy ul. 3 Maja.

Z myślą o młodych, rozpoczynających wspólne życie rodzinach Sopot rozpoczął w 2004 r. program budowy nowych mieszkań komunalnych. Od tego czasu blisko 170 rodzin otrzymało od miasta szansę na zamieszkanie w Sopocie.

We wrześniu rozpoczęto budowę kolejnych 76 mieszkań na ulicach: Świemirowskiej i Malczewskiego.

We wrześniu rozpoczęto budowę 2 budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Świemirowskiej 2-4 w Sopocie. Zamieszka tam 16 rodzin. Koszt to blisko 3,6 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.