PARTNER PORTALU
  • BGK

Sopot sprzeda długi mieszkańców

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki    30 marca 2011 - 06:15
Sopot sprzeda długi mieszkańców

Miasto przestało tolerować mieszkańców, którzy notorycznie unikają opłacania należności za mieszkania komunalne. W ciągu najbliższych tygodni zamierzają ogłosić przetarg na firmę windykacyjną.
Około 300 osób zalega w Sopocie z czynszem w sumie na kwotę ponad 3 mln zł – informuje „Dziennik Bałtycki”. Rekordzista ma do zapłaty 99 tys. zł.

Władze Sopotu straciły cierpliwość wobec dłużników, po tym, jak okazało się, że nie są oni zainteresowani propozycją miasta, by odpracować przynajmniej część długów. Do prac interwencyjnych m.in. przy odśnieżaniu chodników, zgłosiło się zaledwie 30 osób.

Zdarza się, że niektórzy mieszkańcy jeżdżą dobrymi, drogimi samochodami, a mieszkają w mieszkaniach komunalnych, za które nie płacą czynszu, wychodząc z założenia, że „im się należy”.

Miasto zamierza sprzedawać windykatorom długi pieniężne. Trafią do nich już kilkumiesięczne zwłoki w opłatach wobec miasta. Na tolerancję urzędników mogą liczyć jedynie osoby, które brały bądź biorą udział w pracach interwencyjnych, a także ci, którym stan zdrowia uniemożliwia redukcję zadłużenia, a także matki z dziećmi.

Z problemem zadłużenia mieszkań komunalnych borykają się też inne miasta. W Gdańsku zadłużenie z tytułu niepłacenia czynszu w „komunałkach” wynosi prawie 110 mln zł. Na 23,1 tys. mieszkań komunalnych aż 13,2 tys. najemców nie reguluje na bieżąco opłat wobec miasta. Gdański rekordzista jest winny miastu... 138,5 tys. zł.

W Gdyni ponad trzymiesięczne zaległości czynszowe ma ok. 1,2 tys. najemców. Sięgają one kwoty 8,3 mln zł.

Z kolei w Słupsku dłużnicy, których jest 3 tys., są winni miastu prawie 8 mln zł – informuje „Dziennik Bałtycki”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.