PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec będzie miał największy w regionie ogród jordanowski

  • PAP/JL    13 lipca 2016 - 07:12
Sosnowiec będzie miał największy w regionie ogród jordanowski
Tak będzie wyglądać ogród jordanowski w Kazimierzu Górniczym. Fot. Mat. prasowe

Władze Sosnowca podpisały 12 lipca umowę na budowę w parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym ogrodu jordanowskiego. Wykonawca ma na realizację prac 120 dni.
Jak zaznacza wiceprezydent Sosnowca Mateusz Rykała, będzie to największy taki ogród w województwie. Koszt inwestycji wynosi prawie 3 mln zł. Jest ona realizowana w ramach rewitalizacji Kazimierza Górniczego, górniczej dzielnicy Sosnowca.

Obiekt będzie podzielony na kilka stref: dla małych dzieci z urządzeniami o bajkowym wyglądzie, dla dzieci średnich oraz dużych. W pierwszej z nich pojawią się m.in. huśtawki, ważki, bujaki oraz urządzenia do zabaw w piasku. W pobliżu znajdą się też urządzenia muzyczne. W strefie dla średnich dzieci zamontowane zostaną m.in. urządzenia na sprężynach, symulator deskorolki oraz rodeo i ruchoma linia.

W ostatniej części ma powstać linarium – pierwszy tego rodzaju obiekt w Sosnowcu, a także szeroka zjeżdżalnia na specjalnie usypanym pagórku. W strefie rekreacyjnej dzieci będą się mogły spontanicznie pobawić m.in. na równoważni, grzybkach do przeskoków, słupkach do slalomu, drążkach do przewrotów czy drabinkach. W strefie odpoczynku zamontowane zostaną stoły z siedziskami.

Całość ma być zlokalizowana w pobliżu muszli koncertowej; a w drugiej części parku ma powstać strefa fitness z siłownią. Obok stref zaplanowano fontannę z dyszami zamontowanymi w podłożu oraz pergolę z zadaszeniami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.