PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec kupuje 38 nowych autobusów - 3 elektryczne, 35 hybrydowych

  • KDS    9 czerwca 2017 - 09:11
Sosnowiec kupuje 38 nowych autobusów - 3 elektryczne, 35 hybrydowych
Jeszcze w czerwcu na ulice Sosnowca wyjedzie 35 hybrydowych autobusów marki volvo (fot. UM Sosnowiec)

Podpisanie umowy na zakup trzech pierwszy autobusów elektrycznych, przekazanie policji radiowozów z napędem hybrydowym, prezentacja autobusów hybrydowych i floty PKM Sosnowiec oraz podpisanie umów na kolejne remonty dróg. To wydarzenia, które zaplanowano w poniedziałek (12 czerwca) w Sosnowcu.
Poniedziałek dla sosnowieckich urzędników zapowiada się bardzo pracowicie. Miasto podpisze umowę na zakup trzech pierwszych elektrycznych autobusów z firmą Solaris. - Będą to pierwsze autobusy elektryczne, jeżdżące po ulicach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metrologii - podkreśla Rafał Łysy z sosnowieckiego magistratu. I jak dodaje, do tej pory podobnymi pojazdami dysponuje jedynie PKM Jaworzno

Ekologiczne autobusy na ulice miasta wyjadą w ciągu 8 miesięcy. Do tego czasu Sosnowiec musi wybudować też stacje ładowania. Jedna z nich stanie za budynkiem urzędu miasta. 

Do końca czerwca na ulice miasta wyjadą nowoczesne hybrydowe autobusy marki volvo. Do tej pory PKM Sosnowiec miał takie dwa, teraz jego flota zwiększy się o 35 pojazdów. ich zakup kosztował 72 mln zł. W poniedziałek przed budynkiem Urzędu Miasta będzie okazja podziwiać te pojazdy. Oprócz 10 autobusów, które będą dostępne dla zwiedzających w czasie spotkania, PKM pokaże również inne pojazdy, jakie składają się na ich flotę. 

Dodatkowo władze miasta podpiszą umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy i przebudowy DK-94 w Sosnowcu – Etap I Rozbudowa skrzyżowania DK-94 z ul. Długosza oraz umowę na rozbudowę ul. Południowej wraz z ul. Szymanowskiego.

Ostatnim akcentem spotkania będzie prezentacja oraz przekazanie policji trzech radiowozów z napędem hybrydowym. 

Podpisanie umów oraz przekazanie pojazdów policji zaplanowane jest na godz. 16, jednak między godz. 13 a 17 mieszkańcy będą mogli oglądać wszystkie pojazdy. Ich prezentacja odbędzie się na parkingu przed budynkiem UM, który ze względu na imprezę będzie wyłączony z ruchu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.