PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec: Nowa linia autobusowa dla pracowników Amazona

  • KDS    2 listopada 2017 - 15:34
Sosnowiec: Nowa linia autobusowa dla pracowników Amazona
Nowa linia autobusowa powstała m.in. z myślą o pracownikach Amazona w Sosnowcu (fot. Facebook/ Inside Amazon)

W środę (1.11) w Sosnowcu uruchomiono nową linię autobusową - nr 960. Przeznaczona jest dla osób, które pracują w zakładach zlokalizowanych na terenach inwestycyjnych miasta. To m.in. centrum logistyczne Amazon Sosnowiec.
Nowa linia będzie kursowała w dni robocze, soboty, niedziele i święta. Przystanek początkowy wyznaczono przy urzędzie miasta - „Sosnowiec Urząd Miasta” - końcowy znajduje się w dzielnicy Bobrek - „Sosnowiec Bobrek Inwestycyjna Pętla II”. Autobusy będą kursowały od godz. 4:45 do 0:38.

Jak informuje KZK GOP, na trasie powstały dwa nowe przystanki (w rejonie firmy Amazon) „Bobrek Inwestycyjna Pętla I” oraz „Bobrek Inwestycyjna Pętla II”. Dodatkowe stanowisko przystanku („Bobrek Logistyczna”), zlokalizowane przy ul. Innowacyjnej, w rejonie skrzyżowania z ul. Inwestycyjną

Docelowo w centrum logistycznym Amazon Sosnowiec pracę ma znaleźć około 4 tys, osób. Obecnie zakład cały czas rozkręca się. Największą rekrutację ma już za sobą. Mimo to cały czas poszukuje nowych osób. Najwięcej pracowników potrzeba do pracy w magazynie, ale zamieszczane przez Amazona ogłoszenia dotyczą również stanowisk z obszaru HR, księgowości, inżynierii. 

Warto zaznaczyć, ze firma zapewnia swoim pracownikom bezpłatny transport autobusami, które kursują z Jaworzna, Sosnowca, Katowic (przez Mysłowice i Niwkę) oraz z Będzina i Dąbrowy Górniczej. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Edyta dziurowiz, 2017-12-21 16:06:57

    Bardzo przydatny był tenartykul