PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec: W dawnej cechowni będzie Centrum Aktywności Rodzinnej

  • pap    22 lutego 2015 - 19:17

W dawnej cechowni kopalni Klimontów-Porąbka w Sosnowcu (Śląskie), gdzie mieści się kryta pływalnia, wkrótce będzie działać Centrum Aktywności Rodzinnej. W poniedziałek rozpoczyna się przebudowa obiektu kosztem 4,8 mln zł.
"Dzięki temu obiekt będzie pełnił rolę nie tylko ośrodka rekreacyjnego, ale i kulturalnego" - powiedział prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Sama pływalnia w 2012 r. przeszła gruntowny remont. Teraz prace modernizacyjne obejmą przede wszystkim pomieszczenia nad basenem, gdzie powstaną: dwie sale fitness, siłownia, sala do zajęć gimnastyki korekcyjnej, szatnie oraz pomieszczenia do zajęć w zakresie animacji kulturalnej.

"Podczas modernizacji obiektu zostaną wybudowane dwie klatki schodowe i winda przystosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Prace przewidują również kompleksową wymianę instalacji w całym obiekcie. Całkowicie odnowiona zostanie elewacja budynku, który będzie klimatyzowany" - wyjaśnił dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Rafał Łydek.

3 miliony zł na inwestycję pochodzi z unijnego programu Jessica, pozostałą kwotę wyłoży gmina Sosnowiec. Remont może potrwać do końca 2015 roku. W związku z modernizacją od poniedziałku pływalnia będzie wyłączona z użytkowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.