PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec w kanalizacji przechodzi do II etapu

  • ZWI    15 kwietnia 2013 - 17:03
Sosnowiec w kanalizacji przechodzi do II etapu

Sosnowiec ma już potwierdzenie z WFOŚiGW o przyznaniu dofinansowania na dalsza przebudowę kanalizacji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Pieniądze przeznaczone zostaną na realizację projektu pn. „Gospodarka ściekowa w Sosnowcu – etap II”. To kontynuacja przedsięwzięcia realizowanego w tym mieście od sześciu lat, które określane jest jako największa inwestycja w historii miasta. Głównym jej celem jest poprawa warunków życia mieszkańców Sosnowca, Katowic i Mysłowic.

Jak podaje katowicki WFOŚiGW, do tej pory w ramach tego projektu udało się wybudować 15,5 kilometrowy kolektor Bobrek wraz z 4 przepompowniami oraz zmodernizować Oczyszczalnię Ścieków Radocha II.

Teraz zaplanowano wykorzystanie dotacji europejskich w wysokości ponad 30 mln zł na zbudowanie 18 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej, do której przyłączonych zostanie blisko 4 tysiące mieszkańców. Dodatkowo powstaną 3 pompownie ścieków oraz zmodernizowane zostanie 3 km sieci kanalizacyjnej i 2 pompownie ścieków. Całkowity koszt projektu wyniesie ponad 60 mln zł.

Pozwoli to na spełnienie unijnych norm w zakresie odbioru i oczyszczania ścieków komunalnych, zredukowanie ilości zanieczyszczeń odprowadzanych ze ściekami do wód i ziemi oraz zapewnienie odpowiedniej jakości wody pitnej w aglomeracjach a także, zachowanie bioróżnorodności, przywrócenie wysokiej jakości wód powierzchniowych oraz ochronę jakości wód podziemnych i racjonalizację ich wykorzystania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.