PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec z największą flotą autobusów hybrydowych w Polsce. W piątek pokaz dla mieszkańców

  • KDS    24 października 2017 - 15:13
Sosnowiec z największą flotą autobusów hybrydowych w Polsce. W piątek pokaz dla mieszkańców
Sosnowiecki PKM odebrał już 35 nowoczesnych autobusów hybrydowych (fot.Facebook/Arkadiusz Chęciński)

Flota Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu powiększyła się o 35 nowoczesnych autobusów hybrydowych marki Volvo. W piątek (27.10) miasto organizuje dla mieszkańców prezentację nowych pojazdów.
- Sosnowiecki PKM jest posiadaczem największej w Polsce floty autobusów hybrydowych - napisał na Facebook Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Miasto na zakup nowych autobusów wydało w sumie 72 mln zł.

W sumie po ulicach Sosnowca jeździ 37 autobusów hybrydowych. W najbliższych miesiącach do miasta trafią również pierwsze trzy autobusy elektryczne. 

W piątek (27.10) wszyscy mieszkańcy Sosnowca będą mogli dokładnie przyjrzeć się nowej inwestycji. Na parkingu przed Urzędem Miejskim (al. Zwycięstwa 20, w godz. 13.30-17.30) zaplanowano prezentację autobusów.

Jak informuje Rafał Łysy z sosnowieckiego magistratu, pokazowi autobusów towarzyszyć będą m.in. atrakcje dla najmłodszych pasażerów. Przed budynkiem UM stanie pluszowe miasteczko ruchu drogowego, tradycyjne miasteczko ruchu drogowego wraz z 3 rowerami, odbędą się zajęcia w ramach akademii drogowej. Będzie można wsiąść do symulatora zderzeń lub symulatora jazdy samochodem. Nie zabraknie konkursów z nagrodami dla najmłodszych. 

W piątkowej prezentacji wezmą udział również prezydenci i burmistrzowie miast Dąbrowy GórniczejBędzina, Czeladzi, czyli miast, które są udziałowcami PKM Sosnowiec oraz przedstawiciele Volvo.

Na autobusy hybrydowe stawia również inne miasto na Śląsku. Latem 2017 PKM Świerklaniec rozstrzygnęło przetarg na dostawę dwóch miejskich autobusów hybrydowych, wybierając ofertę firmy Volvo. Autobusy z wrocławskiej fabryki jeżdżą też m.in. we Wrocławiu, Inowrocławiu, Tarnowskich Górach i Warszawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.