PARTNER PORTALU
  • BGK

Spada liczba transakcji dotyczących najdroższych mieszkań

  • PAP/Puls Biznesu    19 grudnia 2014 - 07:39
Spada liczba transakcji dotyczących najdroższych mieszkań
fot.pixabay.com

W 2014 r. sprzedano w Polsce prawie 3 tys. mieszkań wartości co najmniej milion złotych. To mniej niż przed rokiem, bo... milionerzy nie mają w czym wybierać.
Jak wynika z danych Cenatorium, technologicznej firmy z portfela Mariana Owerko, która zbiera i opracowuje informacje o nieruchomościowych transakcjach na podstawie aktów notarialnych, spada liczba transakcji dotyczących najdroższych lokali. Do połowy grudnia zarejestrowali 2949 umów opiewających na co najmniej 1 mln zł. To o ponad 60 proc mniej niż przed rokiem. Zdaniem prezesa Cenatorium Mariusza Kurzaca, po kryzysie większe lokale miały dobre ceny i się wyprzedały, a deweloperzy dopiero budują kolejne mieszkania o wysokim standardzie i cenie - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Czytaj też: W których miastach ceny mieszkań rosną, a gdzie spadają?

Już po raz drugi z kolei w Rezydencji Parkowa, mieszkaniowej inwestycji w sąsiedztwie warszawskich Łazienek, padł roczny rekord cenowy na rynku mieszkaniowym w Polsce - 36 tys. zł za mkw. Zamożny inwestor za dwa apartamenty o powierzchni 78 mkw. i 100 mkw. zapłacił 6,4 mln zł. (PAP)

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.