PARTNER PORTALU
  • BGK

Spalarnia Bydgoszcz, rekrutacja: tłumy chętnych do pracy

  • bad    10 czerwca 2015 - 10:51
Spalarnia Bydgoszcz, rekrutacja: tłumy chętnych do pracy
Tłumy chętnych do pracy na spotkaniu informacyjnym w ProNaturze. Fot. mat. prasowe

Ruszają pierwsze rekrutacje do budowanych w Polsce spalarni. Okazuje się, że wielu Polakom nie jest straszna praca w takich miejscach. Na otwartym spotkaniu rekrutacyjnym w Bydgoszczy pojawiło się kilkaset osób.
Na łamach portalsamorzadowy.pl trwa zacięta dyskusja na temat celowości budowy spalarni w naszym kraju. Głos zabrało całe grono autorytetów w tej dziedzinie. Ostatnio zastanawialiśmy się, czy praca w takim obiekcie jest bezpieczna dla zdrowia.

Okazuje się, że jest bardzo duża grupa osób, które chętnie podejmą pracę w termicznym zakładzie unieszkodliwiana odpadów. Jak informuje bowiem spółka ProNatura, która buduje spalarnię w Bydgoszczy, na otwartym spotkaniu rekrutacyjnym w siedzibie firmy pojawiło się kilkaset osób zainteresowanych pracą w instalacji.

Bydgoska spalarnia jako jedna z pierwszych w Polsce

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele najważniejszych działów spółki – logistyki, produkcji i utrzymania ruchu, którzy rozmawiali z aplikantami o specyfice pracy w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ZTPOK). Z pierwszej ręki dowiedzieli się kogo firma poszukuje, jakie trzeba mieć doświadczenie, jakie są możliwości rozwoju zawodowego.

Poszukiwania kadry rozpoczęto od najważniejszych stanowisk w całym zakładzie, czyli zastępcy kierownika ds. utrzymania ruchu oraz zastępcy kierownika ds. produkcji. Ponadto poszukiwani są kandydaci na stanowisko kierowcy kat. C+E, obchodowego, operatora ładowarki, operatora suwnicy, sterowniczego procesu, operatora wagi samochodowej, mechanika, dyspozytora stacji przeładunkowej, brygadzisty zmiany w dziale produkcji i elektroautomatyka. W ZTPOK zatrudnienie znajdzie ponad 50 osób.

– ProNatura i Bydgoszcz są liderami w skali kraju, wyznaczamy trendy, bo nasza ekoelektrociepłownia zostanie uruchomiona jako jedna z pierwszych w Polsce. Obecnie poszukujemy fachowców do pracy w tym miejscu. Oferujemy etatową pracę w dobrze zorganizowanej spółce, o stabilnej sytuacji – tłumaczy Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura.

Bydgoska spalarnia jest na ukończeniu

ZTPOK powstaje na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Inwestycja przy ul. Ernsta Petersona 22 jest na ukończeniu. Trwa wykonywanie i utwardzanie dróg łączących poszczególne budynki i placów wewnętrznych. Budynki będą również połączone instalacjami i w tym miesiącu kontynuowany jest montaż połączeń pomiędzy nimi.

Także rampa najazdowa, prowadząca do bunkra z odpadami zyskuje coraz bardziej swój ostateczny kształt. Ponadto montowane są DSC'y centralnej dyspozytorni (system odpowiadający za sterowanie i wizualizację procesu przemysłowego posiadający wspólną bazę danych dla sterowania i wizualizacji). W budynku administracyjnym prowadzone są prace wykończeniowe.

Projekt budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego współfinasowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • ksksks, 2015-10-10 21:02:32

    okazało się ,że aby by byc przyjętym do pracy w spalarni, trzeba miec niekoniecznie kwalifikacje, koniecznie trzeba było miec znajomości