Spalarnia odpadów, Bydgoszcz: budowa idzie zgodnie z planem

Na budowie bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych trwają prace wykończeniowe. Spalarnia, zgodnie z planem, zostanie oddana pod koniec roku.


Spalarnia w Bydgoszczy będzie oddana pod koniec roku - fot.mat.prasowe

Budowa bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych zmierza ku końcowi. Prace w znacznej mierze przeniosły się do wnętrza budynków.

Trwa montaż urządzeń w bydgoskiej ekoelektrociepłowni, w tym teletechnicznych i technologicznych. Instalacje między budynkami są łączone tak, aby powstał jeden, sprawny i bezpieczny system.

Czytaj: Stanisław Gawłowski: nie będzie zgody na nowe spalarnie

Ponadto z zewnątrz dojrzeć można jak piaszczyste, tymczasowe drogi przekształcają się w solidne, utwardzane drogi wewnętrzne. Powstaje też rampa najazdowa do hali rozładunkowej. Trwają również prace wykończeniowe w centralnej dyspozytorni, laboratoriach oraz w budynku administracyjno-edukacyjnym.

- W obecnej chwili trwają, rozpoczęte już jakiś czas temu prace, mające na celu „spięcie” całej instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych – wyjaśnia Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura.

Zamontowane na swoich miejscach poszczególne aparaty i urządzenia, m.in. zbiorniki, pompy, eżektory, łączone są odpowiednimi rurociągami z różnych materiałów, od tworzyw sztucznych po stal nierdzewną.

Montowane są też urządzenia aparatury kontrolno-pomiarowej, takie jak czujniki temperatury, ciśnienia, przepływomierze wraz z przetwornikami sygnałów, wyświetlaczami i kablami przesyłającymi te informacje do systemu sterowania.

– Jesteśmy już na ostatniej prostej, ale nie zwalniamy tempa.Wszystkie wymienione prace mają na celu jak najszybsze zakończenie budowy ZTPOK, by móc rozpocząć próby – dodaje Mikołajski.

Bydgoski Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych zostanie oddany do użytku planowo pod koniec br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dofinansowanie budowy spalarni może być pod znakiem zapytania. Budowa nie jest wykonywana zgodnie z projektem i wpisami do wniosków o fundusze unijne.

życzliwy, 2015-06-01 16:08:20 odpowiedz

Czy szpitale w Bydgoszczy już rozbudowują oddziały onkologiczne? Czy raczej hospicja (bo leczenie nowotworów w Polsce za drogie dla NFZ)?

Starykon, 2015-05-15 11:50:03 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE