PARTNER PORTALU
  • BGK

Spalarnia odpadów, Bydgoszcz: budowa idzie zgodnie z planem

  • pt    13 maja 2015 - 11:07

Spalarnia w Bydgoszczy będzie oddana pod koniec roku - fot.mat.prasowe

Na budowie bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych trwają prace wykończeniowe. Spalarnia, zgodnie z planem, zostanie oddana pod koniec roku.
Budowa bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych zmierza ku końcowi. Prace w znacznej mierze przeniosły się do wnętrza budynków.

Trwa montaż urządzeń w bydgoskiej ekoelektrociepłowni, w tym teletechnicznych i technologicznych. Instalacje między budynkami są łączone tak, aby powstał jeden, sprawny i bezpieczny system.

Czytaj: Stanisław Gawłowski: nie będzie zgody na nowe spalarnie

Ponadto z zewnątrz dojrzeć można jak piaszczyste, tymczasowe drogi przekształcają się w solidne, utwardzane drogi wewnętrzne. Powstaje też rampa najazdowa do hali rozładunkowej. Trwają również prace wykończeniowe w centralnej dyspozytorni, laboratoriach oraz w budynku administracyjno-edukacyjnym.

- W obecnej chwili trwają, rozpoczęte już jakiś czas temu prace, mające na celu „spięcie” całej instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych – wyjaśnia Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura.

Zamontowane na swoich miejscach poszczególne aparaty i urządzenia, m.in. zbiorniki, pompy, eżektory, łączone są odpowiednimi rurociągami z różnych materiałów, od tworzyw sztucznych po stal nierdzewną.

Montowane są też urządzenia aparatury kontrolno-pomiarowej, takie jak czujniki temperatury, ciśnienia, przepływomierze wraz z przetwornikami sygnałów, wyświetlaczami i kablami przesyłającymi te informacje do systemu sterowania.

– Jesteśmy już na ostatniej prostej, ale nie zwalniamy tempa.Wszystkie wymienione prace mają na celu jak najszybsze zakończenie budowy ZTPOK, by móc rozpocząć próby – dodaje Mikołajski.

Bydgoski Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych zostanie oddany do użytku planowo pod koniec br.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • życzliwy, 2015-06-01 16:08:20

    Dofinansowanie budowy spalarni może być pod znakiem zapytania. Budowa nie jest wykonywana zgodnie z projektem i wpisami do wniosków o fundusze unijne.
  • Starykon, 2015-05-15 11:50:03

    Czy szpitale w Bydgoszczy już rozbudowują oddziały onkologiczne? Czy raczej hospicja (bo leczenie nowotworów w Polsce za drogie dla NFZ)?