PARTNER PORTALU
  • BGK

Spalarnia odpadów w Gdańsku. Wkrótce podpisanie umowy z wykonawcą

  • wnp.pl/TE    27 listopada 2017 - 13:13
Spalarnia odpadów w Gdańsku. Wkrótce podpisanie umowy z wykonawcą
Zakończenia budowy spalarni w Gdańsku planowane było na grudzień 2020 r. Fot. PTWP

Już na przełomie roku może dojść do zawarcia kontraktu z wykonawcą na budowę instalacji termicznego przekształcania odpadów w Gdańsku.
Przetarg na budowę spalarni ma burzliwy przebieg. Najpierw odwołanie do KIO złożyła jedna z firm, później skargę na decyzję KIO złożyła druga.

Jak poinformowała portal wnp.pl Iwona Bolt, rzecznik prasowy Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku, zakończyły się już wszelkie spory w KIO oraz w sądzie. Rozstrzygnięcie przetargu na wybór wykonawcy ma nastąpić na przełomie 2017 i 2018 r. 

Wówczas ma zostać zawarty kontrakt z konsorcjum włoskiej spółki na budowę instalacji termicznego przekształcania odpadów. Umowa w formule partnerstwa publiczno-prywatnego będzie obowiązywać przez 25 lat.

Inwestor oczekuje jeszcze na decyzję o przyznaniu dofinansowania unijnego. Rok 2018 będzie przeznaczony na prace projektowe, a budowa będzie prowadzona w latach 2019-2020.

Więcej o aktualnym postępie w przetargu na budowę spalarni czytaj: Wkrótce podpisanie umowy z Astaldi na spalarnię w Gdańsku

Spalarnia odpadów w Gdańsku powstać ma formule partnerstwa prywatno-publicznego. Prywatny partner ma zaprojektować i wybudować spalarnię, a następnie przez 25 lat być jej operatorem. Planowane moce przerobowe instalacji to 160 tys. ton odpadów rocznie. Zakończenia budowy planowane było na grudzień 2020 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.