PARTNER PORTALU
 • BGK

Spalarnia w Koninie na finiszu budowy

 • AW    12 czerwca 2015 - 08:58
Spalarnia w Koninie na finiszu budowy

Zaawansowanie prac budowlanych przy budowie konińskiej spalarni wynosi 87 proc. (fot. Szymon Kocioruba)

Zaawansowanie prac budowlanych przy budowie konińskiej spalarni wynosi 87 proc. a prac montażowych 85 proc. – podał Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie.
- Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów w budowie do końca lipca musi uruchomić proces przyjęcia odpadów komunalnych aby od 10 sierpnia rozpocząć próby rozruchowe ciepłe, które potrwają do 15 października 2015 r. Na 16 października zaplanowano rozpoczęcie ruchu próbnego, a testy gwarancyjne zakończą się 6 grudnia. Zakończenie robót i wydanie świadectwa przejęcia dla całości robót nastąpi 21 grudnia 2015 r. – informuje mgr inż. Elżbieta Streker – Dembińska, dyrektor ZTUOK w budowie.

Budowa spalarni w Koninie - rozruch trwa

Jak przypomina, kontrakt zawarty 19 listopada 2012 roku, aneksowany 8 stycznia 2013 r między Miejskim Zakładem Gospodarki Odpadami Komunalnymi a wykonawcą – konsorcjum Integral GmbH – Erbud– Introl na projektowanie i budowę Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Koninie określono na 37 miesięcy. Termin ten mija 21 grudnia 2015 r.

O 21 lutego br., kiedy to przeprowadzono próbę ciśnieniową kotła, zakończoną uroczystym jego stemplowaniem, na budowie podejmowane są kolejne działania „ożywiające” spalarnię.

Próby przedrozruchowe rozpoczęły się 30 kwietnia 2015 r. a 12 maja próby rozruchowe mechaniczne i rozruch zimny poszczególnych urządzeń i instalacji. 8 czerwca zakończone zostały procedury związane z uzyskaniem od Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu pozwolenia zintegrowanego.

Przed przystąpieniem do prób rozruchowych ciepłych zostaną zakończone i odebrane prace objęte pozwoleniem na budowę. Na 22 lipca wyznaczony został termin włączenia rurociągu do sieci ciepłowniczej.

- Trwa nabór i szkolenie kadry inżynieryjno-technicznej i obsługowej. W maju w niemieckiej Spalarni w Suhl szkolił się Naczelny Inżynier i 4 operatorów. Do pracy przyjmowani są energetycy, automatycy, mechanicy. Obsadzenie kluczowych węzłów produkcyjnych wymaga starannego doboru kadry. Wymagania są wysokie, bo technologia oczekuje umiejętności szczególnych – podkreśla mgr inż. Jan Skalski , prezes MZGOK w Koninie.

Czytaj też:Tłumy chętnych do pracy w bydgoskiej spalarni

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • User, 2015-06-25 18:53:16

  gdzie można składać podania o przyjęcia do pracy ???
 • e.górnicki, 2015-06-12 11:07:49

  Do mzakrzewski: Niekoniecznie. Gdyby wpływy z opłat nie pokryły kosztów z powodu zaniżonych stawek, to samorząd może spokojnie tolerować powstały deficyt. Przykład: Łódź, Gorzów, a ostatnio Słupsk, który podjął decyzję o dopłacie 2,5 mln złotych do systemu gospodarki odpadami.
 • mzakrzewski, 2015-06-12 09:29:38

  Współczuję mieszkańcom Konina. Czekają ich liczne podwyżki kosztów odbioru śmieci.