PARTNER PORTALU
 • BGK

Spalarnia w Mosinie zagrozi wodzie?

 • AW/Gazeta Wyborcza Poznań    24 listopada 2011 - 12:04

Jeśli inwestor spełni warunki władz gminy, niedaleko stacji uzdatniania wody w Mosinie powstanie spalarnia opon. Swoich obaw nie kryją radni, przedstawiciele sanepidu i firmy dostarczającej wodę do mieszkańców.
Jak donosi Gazeta Wyborcza Poznań, kilometr od wielkiej stacji uzdatniania wody w Mosinie ma stanąć spalarnia opon przerabiająca 40 tys. ton odpadów w ciągu roku. Urząd gminy wydał już decyzję środowiskową w tej sprawie. Decyzję budzącą sporo obaw.

- Istnieje realne zagrożenie, że spalarnia opon zanieczyści wody gruntowe lub powietrze. Co to oznacza dla setek tysięcy mieszkańców? Brak dostępu do wody - mówi w rozmowie z „GW” Paweł Chudziński, prezes Aquanetu.

Czytaj też: Promują picie czystej wody z kranu

Obawy potwierdza poznański sanepid, sprawą zajęła się też Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu, która nakazała inwestorowi zaprojektować dodatkowe zabezpieczenia - pisze dziennik.

Po publikacji artykułu w mediach, radni klubu koalicja samorządowa zwrócili się do przewodniczącego rady miejskiej o wprowadzenie pod obrady najbliższej sesji punktu w tej sprawie. Radni domagają się też od burmistrza o przekazanie wszystkich dokumentów w tej sprawie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (8)

 • KAKA, 2011-12-23 19:44:05

  Poznan pije wode z Mosiny i nic nie buczy ?
 • Zofia, 2011-11-25 16:47:48

  Jestem zbulwersowana samym pomysłem by na obrzeżach Wielkopolskiego Parku Narodowego budować spalarnię opon.Dość smrodu daje już oczyszczalnia ścieków.Wszędzie walczy się o czyste powietrze i wodę.Czy to jest możliwe być być tak krótkowzrocznym.A może Pani burmistrz chwilowo przestała myśleć o swoic...h mieszkańcach oraz o mieszkańcach sąsiednich miejscowości.Wszyscy mamy sobie za zaszczyt,że mieszkamy w tak pięknej i zdrowej okolicy.A co będzie na wypadek jakiejś awarii w spalarni czy Pani burmistrz o tym pomyślała?czy także pomyślała,że pod bokiem ma Szpital w Ludwikowie gdzie leczą się ciężko chorzy ludzie na płuca?chyba nie.Wskazane by było aby jeszcze raz przemyśleć ten pomysł.  rozwiń
 • LALA, 2011-11-25 11:13:44

  powinni to gddzieś oficjalnie potwierdzić.