Spalarnia za prawie 410 mln w Białymstoku

Za 409, 5 mln zł Budimex S.A. z partnerami z Belgii i Hiszpanii chce zaprojektować i zbudować spalarnię odpadów w Białymstoku. Ich oferta została wybrana w przetargu na tę inwestycję.
Spalarnia za prawie 410 mln w Białymstoku
Oferta złożona przez: Budimex SA, Keppel Seghers N.V. z Belgii i Cespa Compania Espanola de Servicios Publicos Auxiliares S.A z Hiszpanii została oceniona jako najlepsza m.in. ze względu na propozycje lepszych rozwiązań technicznych (osiągnięcie największej mocy produkowanej energii elektrycznej), gwarancje niskich emisji substancji szkodliwych do atmosfery (tlenków azotu i dwutlenku siarki) i najniższe koszty eksploatacyjne - poinformował we wtorek rzecznik prasowy inwestora Jarosław Wasilewski z komunalnej spółki "Lech" gminy Białystok, która realizuje inwestycję.

Czytaj też: Cztery oferty na białostocką spalarnię

Oferta konsorcjum Budimeksu nie była najtańszą w przetargu, ale też nie była najdroższą. Cztery konsorcja i firmy startujące w przetargu oferowały kwoty od 361,6 mln zł brutto do 429,8 mln zł brutto.

Były to firmy z tzw. krótkiej listy. Zaproszonych do składania konkretnych ofert było pięć podmiotów, jednak jeden z nich oferty nie przedstawił.

Cena stanowiła 35 proc. kryterium oceny. Najważniejszym kryterium była ocena rozwiązań technicznych. Oceniano również gwarancję eksploatacyjną oraz koszty związane z eksploatacją instalacji.

Wasilewski wyjaśnił, że firmy, które startowały w przetargu, mają 10 dni na składanie odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej od momentu przekazania im informacji o wyborze wykonawcy spalarni. Gdy zakończą się postępowania odwoławcze, przewidziana jest jeszcze kontrola Urzędu Zamówień Publicznych.

Inwestor ocenia, że umowa z wykonawcą powinna być podpisana pod koniec sierpnia 2012 r.

Budowa spalarni odpadów komunalnych ma ruszyć na początku drugiego kwartału 2013 roku. Inwestycja jest jedną z największych realizowanych przez władze Białegostoku dzięki dotacji z UE.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE