Spółdzielnie mieszkaniowe do likwidacji?

- Politycy SLD są zdania, że projekt PO nowej ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych zmierza do ukrytej likwidacji spółdzielni. Sojusz zapowiada obronę spółdzielczości. Zarzuty SLD to "kompletne bzdury", a Sojusz "celowo straszy spółdzielców" - odpowiada Platforma.
Spółdzielnie mieszkaniowe do likwidacji?
Pierwsze czytanie projektu PO ma się odbyć na posiedzeniu Sejmu w przyszłym tygodniu. Szef SLD Leszek Miller przypomniał na środowej konferencji prasowej, że obecnie obowiązującą ustawą z 2000 roku, która reguluje kwestie spółdzielni mieszkaniowych, zajmował się już m.in. Trybunał Konstytucyjny i zakwestionował niektóre jej przepisy.

Czytaj też: Miejskie spółki kontra wspólnoty mieszkaniowe

"I pod pretekstem, iż ustawa kilkakrotnie była skutecznie zaskarżana w Trybunale Konstytucyjnym, grupa posłów PO występuje z projektem ukrytej likwidacji spółdzielczości mieszkaniowej i spółdzielni mieszkaniowych" - powiedział Miller.

Czytaj też: Rewolucja z mieszkaniami spółdzielczymi

Projekt ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, autorstwa posłów PO, zakłada m.in. udział spółdzielcy w majątku spółdzielni, możliwość zmiany administratora, dostęp spółdzielcy do dokumentów spółdzielni, możliwość kontrolowania zarządu, ograniczenie władzy prezesów i radykalne zmniejszenie opłat ponoszonych przez spółdzielców.

Rzecznik Sojuszu Dariusz Joński ocenił, że projekt Platformy to "nic innego, jak skok na majątek spółdzielców".
Jego zdaniem, jeśli ustawa w kształcie proponowanym przez PO, weszłaby w życie, skutkowałaby m.in. tym, że lokatorzy nie mieliby wpływu na to, co dzieje się na dawnych terenach spółdzielczych.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Wielka Platformo -- na czele z Pania STAROŃ Z OLSZTYNA . Nie zniszczycie SpóldzielcZości mieszkaniowej . Te wasze HASŁA ; dostep do materiałów Spóldzielni , jawność ,odpowiednie administrowanie , to wszystko jest zawarte w Statutach Spóldzielni . Tylko od członków - Rad... NadzorcZych zależy egzekwowanie zapisów statutowych . Macie chrapkę na TERENY SPÓLDZIELCZE !!!! STAROŃ-MISIU --KASA !!! ODWALCIE SIĘ OD SPÓLDZIELNI . ZAJMIJCIE SIE WASZYMI URZĘDNIKAMI PAŃSTWOWYMI , JAK Z NASZYCH PODATKÓW - BUDŻETU , KORZYSTAJĄ ; TRZYNASTKI, DOPŁATY DO WCZASÓW !! DNO KOMPLETNE PANIE TUSK !!! rozwiń

SOLIDARUCH , 2012-07-05 08:38:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE