PARTNER PORTALU
  • BGK

Społeczeństwo musi zaufać łupkom

  • wnp.pl    31 maja 2012 - 15:44
Społeczeństwo musi zaufać łupkom

- 14 mln ludzi mieszka na koncesjach, które zostały wydane w ostatnich trzech latach, a więc z jednej strony jest to ogromny potencjał wydobywczy, a z drugiej odpowiedzialność, by prowadzić dialog ze społecznością na zasadach partnerskich - mówi Mikołaj Budzanowski, Minister Skarbu Państwa.
Mikołaj Budzanowski, Minister Skarbu Państwa, zwrócił uwagę na znaczenie wzajemnego zaufania wszystkich interesariuszy, których dotyczy problematyka gazu łupkowego dla powodzenia w poszukiwaniach i wydobyciu tego surowca.

Czytaj też: Samorządy chcą bezpiecznej eksploatacji łupków

- Po pierwsze zaufanie lokalnej społeczności do inwestorów. To jest kluczowy element realizacji tego projektu na terenie całej Unii Europejskiej - mówił podczas IV ogólnopolskiej konferencja "Odpowiedzialna Energia. Inwestycje energetyczne - od protestu przez dialog do współpracy" Mikołaj Budzanowski.

Minister podkreślił też znaczenie zaufania inwestorów do państwa jako regulatora, rynków finansowych do inwestorów i zaufania instytucji unijnych do rządów państw członkowskich oraz inwestorów prowadzących działalność poszukiwawczo- wydobywczą.

- Bez synergii między tymi czterema elementami nie będziemy mogli mówić o realnym sukcesie tego projektu cywilizacyjnego jakim jest gaz z łupków w Polsce i na terenie Unii Europejskiej - ocenił Mikołaj Budzanowski.

Więcej czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Horror - gaz łupkowy, 2012-05-31 20:22:42

    Wydanie koncesji na wydobycie gazu lupkowego tam, gdzie mieszka 14 mln wyborcow odpowiedzialne nie jest - raczej pachnie ignorancja. A spoleczenstwo w gaz lupkowy juz nie wierzy, bo nikomu nie wierzy. Cierpliwosc sie juz wyczerpala.