PARTNER PORTALU
  • BGK

Spółka FBSerwis zajmie się odbiorem śmieci w łódzkiej dzielnicy Bałuty

  • WNP.pl    22 lutego 2016 - 21:48
Spółka FBSerwis zajmie się odbiorem śmieci w łódzkiej dzielnicy Bałuty
Fot.pixabay.com

Warta 49,4 mln zł brutto oferta spółki FBSerwis z grupy Budimeksu została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w łódzkiej dzielnicy Bałuty.
Zlecenie od łódzkiego magistratu ma być realizowane przez 27 miesięcy - licząc od 1 kwietnia 2016 r. Teren objęty zadaniem ma powierzchnię blisko 80 km kw. i zamieszkuje go ponad 200 tys. mieszkańców.

W dzielnicy znajduje się 14 tys. nieruchomości. FBSerwis szacuje, że w czasie trwania umowy odbierze ok. 144 tys. ton odpadów.

- Posiadamy jedną z najnowocześniejszych w Polsce regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów (RIPOK) zlokalizowaną w gminie Kamieńsk w woj. łódzkim - skomentował Wojciech Smołka, członek zarządu FBSerwis.

- Dzięki temu możemy zapewnić, że proces odbioru odpadów będzie odbywał się sprawnie i terminowo, a ich przetwarzanie cechować będą najwyższe standardy techniczne i środowiskowe - dodał.

Czytaj całość na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Transfer zysków za grani, 2016-02-23 15:20:25

    Wszystko toczy się według scenariusza zapisanego w ustawie – wszak FBS Serwis ma centralę nie w Polsce… wiadomosci.onet.pl/olsztyn/czarna-wizja-wojny-smieciowej-ofiara-bedzie-mpo/f7ew5v