Spółki wodne, wsparcie marszałka: 1,1 mln zł na inwestycje

Trwa nabór wniosków o wsparcie dla spółek wodnych z regionu kujawsko-pomorskiego w zakresie utrzymywania wód i urządzeń wodnych. W tym roku zarząd województwa przeznaczył na ten cel 1,1 miliona złotych.
Spółki wodne, wsparcie marszałka: 1,1 mln zł na inwestycje
Spółki wodne są jednymi z najstarszych organizacji rolniczych w Polsce. Fot. kujawsko-pomorskie

- Województwo kujawsko-pomorskie co roku wspiera działalność spółek wodnych, będących jednymi z najstarszych organizacji rolniczych w Polsce. Pieniądze trafią między innymi na renowację obiektów i urządzeń melioracyjnych, zakupy materiałów i usług – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dziś w województwie kujawsko-pomorskim funkcjonują 224 spółki wodne, które, które utrzymują sieci melioracyjne o łącznej długości około 60 tysięcy kilometrów. Tworzą je zrzeszeni rolnicy, ale także instytucje, które dbają o stan techniczny sieci melioracyjnej, w tym rowów i rurociągów, zapobiegając w ten sposób zagrożeniom powodziowym i utrzymując zdolność produkcyjną pól.

Wśród innych wspieranych przez Urząd Marszałkowski przedsięwzięć, których celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców regionu, są także przebudowy i modernizacje wałów przeciwpowodziowych. W latach 2010–2014 na realizację tego rodzaju projektów przeznaczono w sumie 95,3 mln zł, co pozwoliło zmodernizować 36,6 km tych budowli.

Nabór wniosków trwa do 20 marca. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE