PARTNER PORTALU
  • BGK

Spółki wodne, wsparcie marszałka: 1,1 mln zł na inwestycje

  • bad    6 marca 2015 - 17:53
Spółki wodne, wsparcie marszałka: 1,1 mln zł na inwestycje
Spółki wodne są jednymi z najstarszych organizacji rolniczych w Polsce. Fot. kujawsko-pomorskie

Trwa nabór wniosków o wsparcie dla spółek wodnych z regionu kujawsko-pomorskiego w zakresie utrzymywania wód i urządzeń wodnych. W tym roku zarząd województwa przeznaczył na ten cel 1,1 miliona złotych.
- Województwo kujawsko-pomorskie co roku wspiera działalność spółek wodnych, będących jednymi z najstarszych organizacji rolniczych w Polsce. Pieniądze trafią między innymi na renowację obiektów i urządzeń melioracyjnych, zakupy materiałów i usług – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dziś w województwie kujawsko-pomorskim funkcjonują 224 spółki wodne, które, które utrzymują sieci melioracyjne o łącznej długości około 60 tysięcy kilometrów. Tworzą je zrzeszeni rolnicy, ale także instytucje, które dbają o stan techniczny sieci melioracyjnej, w tym rowów i rurociągów, zapobiegając w ten sposób zagrożeniom powodziowym i utrzymując zdolność produkcyjną pól.

Wśród innych wspieranych przez Urząd Marszałkowski przedsięwzięć, których celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców regionu, są także przebudowy i modernizacje wałów przeciwpowodziowych. W latach 2010–2014 na realizację tego rodzaju projektów przeznaczono w sumie 95,3 mln zł, co pozwoliło zmodernizować 36,6 km tych budowli.

Nabór wniosków trwa do 20 marca. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.