PARTNER PORTALU
  • BGK

Spór o zarządzanie Modlinem

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    8 listopada 2010 - 07:07

Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze chce przejąć pełną kontrolę nad powstającym podwarszawskim lotniskiem. Marszałek Mazowsza sprzeciwia się tej propozycji. Eksperci nawołują do stworzenia konkurencji.
Dla Portów Lotniczych przejęcie w zarząd lotniska w Modlinie jest oczywiste. Ich zdaniem takie rozwiązanie będzie korzystne nie tylko dla firmy, lecz także dla Modlina – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Z jednej strony byłyby Porty ze specjalistycznym wyposażeniem i wiedzą na temat zarządzania, a z drugiej spółka infrastrukturalna z PPL, Agencją Mienia Wojskowego, marszałkiem województwa i burmistrzem Nowego Dworu w charakterze udziałowców.

Marszałek Mazowsza odprawi najpewniej PPL z kwitkiem. Samorząd nie zgodzi się na przejęcie w zarząd lotniska przez PPL, gdyż nie pozwala mu na to Komisja Europejska, z której środków inwestycja jest współfinansowana.

Eksperci uważają, że PPL jest w Modlinie niepotrzebny zarówno jako zarządca, jak i operator. Powinna paść propozycja odkupienia udziałów PPL w spółce.

Ale taki scenariusz grozi wojną między lotniskami. Dyrektor PPL nie wyklucza zbudowania na Okęciu terminalu dla tanich linii, w którym opłata byłaby trzy razy niższa niż obecnie. Dodaje, że takie rozwiązanie nie miałoby sensu, bo oferty obydwu lotnisk byłyby podobne, ale żadna nie byłaby perfekcyjna – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.