Spore zaintersowanie autobusami dla Rzeszowa

Sześć firm z Polski, Niemiec i Turcji złożyło oferty w przetargu na dostawę 80 autobusów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Rzeszowie - poinformował w czwartek rzecznik rzeszowskiego magistratu Maciej Chłodnicki.
Spore zaintersowanie autobusami dla Rzeszowa
Dodał, że najdroższą ofertę złożyła firma Solaris, zaś najtańszą Autosan. Oprócz tych dwóch firm autobusy do Rzeszowa dostarczyć chcą również niemieckie spółki Man i Mercedes, Otokar z Turcji i polski Solbus.

Rzecznik podkreślił, że teraz oferty będą analizowane pod względem prawnym i merytorycznym. "Przetarg planujemy rozstrzygnąć do końca marca" - dodał Chłodnicki.

Nowe autobusy będą miały różną długość; część ma być zasilana olejem napędowym, pozostałe gazem CNG. Pojazdy do Rzeszowa trafią w trzech transzach: w br. 40 sztuk, w następnym roku 32 sztuki, a w 2014 r. osiem.

Zakup autobusów będzie sfinansowany z unijnego programu transportowego, który realizują władze Rzeszowa. Zmienią się również m.in. przystanki rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Zamontowane zastaną na nich tablice świetlne, które będą informować o nadjeżdżających autobusach. Pasażerowie dowiedzą się również o połączeniach i możliwościach przesiadek.

Inwestycje, które przewiduje projekt "Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic", warte są ponad 400 mln zł. Ponad 311 mln zł stanowić ma dofinansowanie z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej. Realizacja projektu ma się zakończyć do końca 2014 r. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Myślę,że z tego nic nie wynika ! Tak to wygląda na dzień dzisiejszy! Może się to poprawi.Może...

TERESA, 2012-03-01 22:20:46 odpowiedz

zainteresowanie jest ale co z tego wynika?

KRÓL, 2012-03-01 21:21:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE