PARTNER PORTALU
  • BGK

Spore zaintersowanie autobusami dla Rzeszowa

  • PAP    1 marca 2012 - 17:23
Spore zaintersowanie autobusami dla Rzeszowa

Sześć firm z Polski, Niemiec i Turcji złożyło oferty w przetargu na dostawę 80 autobusów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Rzeszowie - poinformował w czwartek rzecznik rzeszowskiego magistratu Maciej Chłodnicki.
Dodał, że najdroższą ofertę złożyła firma Solaris, zaś najtańszą Autosan. Oprócz tych dwóch firm autobusy do Rzeszowa dostarczyć chcą również niemieckie spółki Man i Mercedes, Otokar z Turcji i polski Solbus.

Rzecznik podkreślił, że teraz oferty będą analizowane pod względem prawnym i merytorycznym. "Przetarg planujemy rozstrzygnąć do końca marca" - dodał Chłodnicki.

Nowe autobusy będą miały różną długość; część ma być zasilana olejem napędowym, pozostałe gazem CNG. Pojazdy do Rzeszowa trafią w trzech transzach: w br. 40 sztuk, w następnym roku 32 sztuki, a w 2014 r. osiem.

Zakup autobusów będzie sfinansowany z unijnego programu transportowego, który realizują władze Rzeszowa. Zmienią się również m.in. przystanki rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Zamontowane zastaną na nich tablice świetlne, które będą informować o nadjeżdżających autobusach. Pasażerowie dowiedzą się również o połączeniach i możliwościach przesiadek.

Inwestycje, które przewiduje projekt "Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic", warte są ponad 400 mln zł. Ponad 311 mln zł stanowić ma dofinansowanie z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej. Realizacja projektu ma się zakończyć do końca 2014 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • TERESA, 2012-03-01 22:20:46

    Myślę,że z tego nic nie wynika ! Tak to wygląda na dzień dzisiejszy! Może się to poprawi.Może...
  • KRÓL, 2012-03-01 21:21:26

    zainteresowanie jest ale co z tego wynika?