PARTNER PORTALU
  • BGK

Spotem resort zachęca dzieci do segregacji

  • PAP    2 września 2013 - 15:32
Spotem resort  zachęca dzieci do segregacji

Ruszyła ekologiczna kampania edukacyjna dla dzieci - poinformował minister środowiska Marcin Korolec. Specjalny spot telewizyjny oraz strona internetowa mają zachęcać dzieci i ich rodziców do oszczędzania zasobów środowiska i segregowania śmieci.
Minister w pierwszym dniu nowego roku szkolnego odwiedził jedną z warszawskich szkół podstawowych. Z pierwszoklasistami rozmawiał m.in. o tym, jak mogą pomóc w ochronie środowiska. Podczas ekolekcji uczniowie i minister tworzyli zabawki z surowców wtórnych i obejrzeli spoty telewizyjne zrealizowane w ramach kampanii.

"To jest dobry moment, żeby zwracać uwagę na ważne sprawy - w jaki sposób powinniśmy współżyć ze środowiskiem i jak powinniśmy ponownie używać papieru czy plastiku" - mówił Korolec dziennikarzom.

Poinformował, że w poniedziałek rozpocznie się emisja spotów, które będą pokazywały, jak ponownie używać surowców wtórnych. Uruchomiona została także specjalna strona internetowa: www.ekodzieciaki.pl, z której można się dowiedzieć, jak np. tworzyć zabawki z papieru czy z plastikowych butelek.

Minister zauważył, że ważnym jest, aby edukacja ekologiczna rozpoczynała się jak najwcześniej. "Dzieci bardzo dużą chłoną. Jeżeli będą dobrze nauczone, będą miały dobre odruchy. Będą także pilnować rodziców, na co też trochę liczymy" - dodał.

Spot telewizyjny dostępny jest m.in. na kanale YouTube MŚ: http://www.youtube.com/user/MinSrodowiska 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.