PARTNER PORTALU
  • BGK

Spotkania z właścicielami nieruchomości w stolicy ws. odbioru śmieci

  • PAP    25 marca 2013 - 21:00

Od kwietnia do maja stołeczny ratusz zorganizuje cykl spotkań informacyjnych dla właścicieli i zarządców nieruchomości ws. nowych zasad odbierania śmieci, które będą obowiązywały w Warszawie od 1 lipca - poinformował w poniedziałek magistrat.
Ratusz podał, że do końca maja odbędzie się 26 takich spotkań we wszystkich dzielnicach. Pierwsze zaplanowano na 3 kwietnia na Woli. Od 7 do 17 maja odbędzie się dodatkowa tura spotkań, które będą się odbywały w ośmiu wybranych dzielnicach.

Pełny harmonogram spotkań dostępny jest na stronach internetowych miasta oraz na specjalnej witrynie poświęconej nowemu systemowi gospodarki odpadami: www.czysta.um.warszawa.pl.

Ratusz poinformował także, że na spotkaniach, oprócz wyjaśniania wątpliwości związanych z nowym systemem odbioru śmieci, przedstawione zostaną również wzory deklaracji dla różnych rodzajów nieruchomości. Właściciele i zarządcy za ich pomocą będą musieli zadeklarować liczbę osób mieszkających w danej nieruchomości. Na jej podstawie wyliczana będzie stawka za odbiór śmieci.

Stołeczny magistrat przypomina, że osoby posiadające umowy na wywóz odpadów komunalnych z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, powinny do końca marca dostarczyć wypowiedzenie do firm obsługujących odbiór. Ma to zapobiec podwójnemu płaceniu za śmieci po 1 lipca. "Ostatnim dniem obowiązywania umów zawieranych dotychczas na wywóz śmieci powinien być 30 czerwca br." - zaznaczył ratusz.

Na stronie www.czysta.um.warszawa.pl oprócz harmonogramu spotkań dostępny jest także wzór takiego wypowiedzenia.

Urzędnicy zaznaczyli, że posiadanie osobnej umowy nie zwolni właścicieli nieruchomości z obowiązku uiszczania tzw. opłaty śmieciowej. "Wcześniejsze umowy nie wygasną automatycznie w wyniku wprowadzenia nowych regulacji prawnych. Może to skutkować koniecznością poniesienia przez zarządców podwójnych kosztów - na rzecz firmy oraz na rzecz m.st. Warszawy" - dodał magistrat.

Od 1 lipca warszawiacy zapłacą drożej za śmieci. Opłata za odpady posegregowane wyniesie od 19,5 do 89 zł miesięcznie, a za nieposegregowane będzie wyższa o 40 proc.

Jeżeli lokal zamieszkuje jedna osoba, zapłaci ona od 1 lipca za śmieci 19,5 zł miesięcznie; dla dwóch osób opłata wyniesie 37 zł, trzech - 48 zł, a w cztero- i więcej osobowych gospodarstwach - 56 zł. Właściciele domów jednorodzinnych zapłacą miesięcznie 89 zł, niezależnie od liczby zamieszkujących osób.

Czytaj też: Warszawa ma uchwalone stawki opłat za śmieci. Radni nie byli jednomyślni

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • warszawiak , 2013-03-26 13:18:30

    Niech ktoś z tego warszawskiego- gronkiewiczowego magistratu wyjaśni !!! JAK MOŻNA OKREŚLIĆ CENĘ ZA ŚMIECI OD OSOBY -- ,NIE WIEDZĄC OD FIRM WYWOZOWYCH KWOT PRZETARGOWYCH !!!!!!!!!!! TOTALNY IDIOTYZM !! POSTAWIONE NA GŁOWIE !!!! jAK URZĘDNICY MIEJSCY STWIERDZ...Ą ,ŻE W DANYM LOKALU ZAMIESZKUJE - PRZEBYWA " x OSÓB" ,W WŁASCICIEL REJESTRUJE JEDNA OSOBĘ ??? MŚCI SIE BRAK OBOWIĄZKU MELDUNKOWEGO !!!!!!!!!!!! CAŁA USTAWA TO WIELKI PRZEKRĘT - BUBEL " PO-PRAWNY "!!!!! WALORYZACJA EMERYTURY , 54 ZŁ . A ZA ŚMIECI -51,- ZŁ . GRATULACJE DLA ;RZĄDZĄCYCH , POSŁÓW , RADNYCH !! BEDZIECIE MIELI NA KOLEJNE NAGRODY ZA " CIĘŻKĄ PRACĘ " !!!  rozwiń