PARTNER PORTALU
  • BGK

Sprzątają by zmniejszyć zadłużenie czynszowe

  • AW/gdansk.pl    1 sierpnia 2011 - 15:42
Sprzątają by zmniejszyć zadłużenie czynszowe

Zadłużeni lokatorzy mieszkań komunalnych w Gdańsku coraz chętniej odpracowują długi. W lipcu br. kwota odpracowanego zadłużenia osiągnęła ponad 1,2 mln zł.
Rok 2011 przyniósł także zwiększone zainteresowanie możliwością pracy w zamian za spłatę zaległego czynszu – bywają dni, kiedy długi na terenie całego miasta odpracowuje 150 osób.

Możliwość odpracowywania zadłużenia wprowadzono w Gdańsku w 2008 roku. Aby skorzystać z możliwości odpracowania długu, wystarczy się zgłosić do Biura Obsługi Mieszkańców właściwego dla miejsca zamieszkania. Z pracownikami BOM ustala się termin oraz zakres pracy i liczbę godzin. Udogodnieniem jest to, że można odpracowywać nie tylko własne długi, ale także długi członków rodziny. Godzina pracy pozwala zmniejszyc dług o 10 zł.

Aktualnie dłużnicy pracują już nie tylko na rzecz Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, ale także dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zadłużonym powierzane są przede wszystkim prace porządkowe (sprzątanie, odśnieżanie, mycie okien). Dłużnicy także wykonują drobne prace remontowe (malowanie klatek schodowych, prace stolarskie, cekolowanie, malowanie ogrodzeń).

Pracę w zamian za spłatę zadłużenia może podjąć najemca, którego dług nie przekroczył 20 tys. zł, a który na bieżąco reguluje opłaty za mieszkanie. Jeśli dług przekroczył wyznaczoną barierę, decyzję o możliwości jego odpracowania podjąć może na wniosek zainteresowanego dyrektor Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.