PARTNER PORTALU
  • BGK

Sprzedają komunalne Biuro Projektów

  • PAP    26 kwietnia 2010 - 18:22

10 czerwca odbędzie się aukcja udziałów Biura Projektów Budownictwa Komunalnego w Białymstoku - poinformował resort skarbu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 4 czerwca.
Do Skarbu Państwa należy 100 proc. udziałów spółki, z czego 15 proc. ma być nieodpłatnie przekazane uprawnionym pracownikom.

Cena wywoławcza udziałów, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego firmy, wynosi ponad 4 mln 176 tys. zł. Wadium uprawniające do udziału w aukcji to ok. 417 tys. zł.

Spółka zajmuje się opracowywaniem dokumentacji projektowej w zakresie budowy i modernizacji dróg oraz ulic. Chodzi o dokumentację takich obiektów inżynierskich jak: estakady, wiadukty, kładki oraz mosty. Biuro pozyskuje zlecenia na prace projektowe w drodze przetargu.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.