PARTNER PORTALU
  • BGK

Średnia cena m kw. mieszkania to 6.906 zł

  • ISB/wnp.pl    4 marca 2010 - 18:16

Średnia cena m. kw. mieszkań sprzedawanych w siedmiu aglomeracjach Polski wynosiła 6.906 zł na koniec lutego (to spadek o 1 pkt. proc. w skali miesiąca), wynika z raportu Gold Finance i redNet Consulting. Tymczasem średnia cena mieszkań oferowanych przez deweloperów wyniosła na koniec lutego 7.785 zł (spadek o 0,4 pkt. proc.).
- Ma być tanio - brzmi motto osób zdecydowanych obecnie na zakup mieszkania. Priorytet ten nie zmienia się od miesięcy i wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo nie zastąpią go inne oczekiwania. W efekcie cena mieszkań sprzedanych w lutym znów się obniżyła. Spadek wyniósł 1 pkt proc. i na koniec ubiegłego miesiąca średnia cena m. kw. mieszkań sprzedawanych w 7 aglomeracjach Polski wynosiła 6 906 zł. Tymczasem średnia cena mieszkań oferowanych przez deweloperów wyniosła na koniec lutego 7 785 zł. Tutaj spadek wyniósł 0,4 pkt. proc. - czytamy w raporcie Gold Finance i redNet Consulting.

Według raportu, na kształtowanie się cen coraz większy wpływ mają osoby, które jeszcze przed kryzysem kupiły mieszkania pod inwestycję.
- Widać, że ożywienie na rynku coraz bardziej skłania inwestorów do wystawienia lokali na sprzedaż. Z kolei osoby zainteresowane zakupem mieszkania i mające kłopoty ze znalezieniem odpowiedniej dla siebie propozycji, mają powody do optymizmu, bowiem oczekiwania klientów coraz bardziej przekładają się na nowe projekty deweloperów - czytamy dalej.

Większość najnowszych inwestycji uplasowana jest w segmencie popularnym, a więc charakteryzuje się cenami niższymi od średnich rynkowych. Dodatkowo, w nowych projektach dominują mieszkania dwupokojowe i trzypokojowe, ale mniejsze metrażowo od tych projektowanych w czasie hossy. A więc tańsze.

- W rezultacie, z uwagi na dużą liczbę nowych atrakcyjnych projektów oraz znaczną poprawę dostępności kredytów, na wiosnę spodziewamy się wzrostu liczby lokali sprzedawanych na rynku - podano także.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.