PARTNER PORTALU
  • BGK

Środa Śląska uruchamia komunikację miejską

  • MIW    26 stycznia 2018 - 20:15
Środa Śląska uruchamia komunikację miejską
Pojazdy Średzkiej Komunikacji Publicznej są już gotowe do wyjazdu w trasy. (fot. Średzka Komunikacja Publiczna)

We wtorek, 30 stycznia, nastąpi oficjalne uruchomienie komunikacji miejskiej w Środzie Śląskiej. W tym tygodniu na ulicach gminy odbywały się jazdy testowe.
Jak zapowiada tamtejszy ratusz, podczas wydarzenia rozdawane będą rozkłady jazdy oraz udzielane będą informacje dotyczące Średzkiej Karty Mieszkańca, która uprawniać ma do 50 - proc. zniżki na bilety Średzkiej Komunikacji Publicznej. Będzie można też obejrzeć sobie pojazdy, którymi realizowana będzie komunikacja w mieście oraz przejechać się autobusem elektrycznym.

Czytaj: Transport publiczny w Polsce: Zakopane, Świeradów, Rawa Mazowiecka, kolejnymi miastami z autobusami

Uruchomienie komunikacji miejskiej odbyć ma się w dwóch etapach. Na początek pojazdy (kupioną przez gminę flotę tworzą autobusy, busy i minibusy, wśród nich są pojazdy o napędzie elektrycznym) obsługiwać mają samo miasto i północną część gminy. Drugi etap przedsięwzięcia ma zostać zrealizowany pod koniec tego roku i obejmować ma zakup kolejnych kilku pojazdów i uruchomienie komunikacji do miejscowości w południowej części gminny.

Teren gminy został podzielony na trzy strefy biletowe: strefa centralna (sama Środa Śląska), 8 sołectw znajdujących się w odległości do 5 km od miasta oraz stacja PKP (strefa 1) oraz 19 sołectw położonych w dalszej odległości (strefa 2). Ceny biletów zależeć będą od strefy. I tak koszt biletu jednorazowego za przejazd przez strefę centralną ustalono na poziomie 1 zł, przejazd przez dwie strefy kosztować ma 3 zł, natomiast przez trzy strefy – 4 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.