PARTNER PORTALU
  • BGK

Śródmiejski kapitalizm nie dla maluczkich

  • PAP/Życie Warszawy    14 czerwca 2010 - 10:44
Śródmiejski kapitalizm nie dla maluczkich

Z powodu drastycznych podwyżek czynszów, z centrum stolicy znika coraz więcej sklepów, kiosków i punktów usługowych. Radni chcą to zmienić.
Śródmiejscy radni chcą ograniczyć podwyżki czynszów w lokalach, w których mieszkańcy dokonują codziennych zakupów. Przedsiębiorcy alarmują, że nie mogą sobie pozwolić na to, by płacić za lokale trzykrotnie więcej niż dotychczas. Twierdzą, że na całym świecie władze miast sprowadzają do centrów małe punkty usługowe, a same banki i ekskluzywne sklepy uniemożliwiają mieszkańcom normalne funkcjonowanie.

Gazeta przytacza przypadek piekarni przy ul. Polnej, której podniesiono czynsz 2,5-krotnie. Podobne problemy mają np. sklep zoologiczny przy Nowym Świecie czy bary kawowe.

Warszawscy przedsiębiorcy są podwyżkami oburzeni. Miasto umrze, jeśli będą same knajpy - mówią.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • warszawiak, 2010-06-14 14:33:03

    zgadzam się zoologiczny wynocha! ew. warzywniczy by się przydał lub ogólnospożywczy.Czynsze nie tylko na Polnej podniesiono w całym centrum.Radni najpierw głosują za podniesieniem czynszów mieszkań komunalnych oraz lokali użytkowych a teraz jak zbliżają się wybory samorządowe, podlizują sie znów, że... będą walczyć o obniżnie czynszów. Niech sie wypchają sianem.Nikt na obecnych radnych nie ma zamiaru głosować.Poprzychodzili do Warszawy dopiero co i już wielcy radni, pracujący z całych sił dla stolicy,napewno!przyszli tu tyko po to żeby sie ustawić, żeby z pół darmo kupić sobie tu mieszkania lokale użytkowe dlatego tak im zależy na głosach. Niestety nie dali sie poznać z dobrej strony i nie mogą liczyć na głósy mieszkańców Warszawy.Warszawiacy oddadzą głosy na stałych mieszkańców Warszawy tych , których dobrze znają, którzy pokazali , że zrobili naprawde coś pożytecznego dla mieszkańców Warszawy a nie tych , którzy tworzaza w piątki ogromne korki w stolicy udając się na weekendy do miejsc swojego stałego zamieszkania do rodzinyna po wałuwę na cały tydzień.  rozwiń
  • lola, 2010-06-14 12:56:24

    ten zoologczny to tam śmierdzi na pół nowego świau dawno powinien zostac zamkniety przez sraż dla zwierząt