PARTNER PORTALU
  • BGK

Stacja wodociągowa w Gołdapi

  • Patrycja Batóg    20 sierpnia 2010 - 12:07
Stacja wodociągowa w Gołdapi

Gmina Gołdap skorzysta z pieniędzy przeznaczonych na modernizację sieci wodno-ściekowej w regionie Wielkich Jezior Mazurskich i wybuduje stację wodociągową. Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego przeznaczył na inwestycję 5,5 mln zł.
- Stacja wodociągowa w Gołdapi znajdowała się na liście rezerwowej Masterplanu, ale dzięki powstałym oszczędnościom Zarząd Województwa mógł przeznaczyć na tę inwestycję 5,5 mln zł z pieniędzy Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 - komentował decyzję marszałek województwa Jacek Protas.

Unijny program rozbudowy infrastruktury wodno-ściekowej nazwany Masterplanem dla Wielkich Jezior Mazurskich obejmuje 11 gmin. Za ponad 40 mln euro między innymi gminy Świętajno, Ryn, Ruciane-Nida, Piecki, a także Gołdap stworzą hale filtrów uzdatnia wody czy nowoczesne pompy utrzymujące stałe ciśnienie w sieci.

Jest to druga dotacja dla Gołdapi z pieniędzy Masterplanu. Pierwszy projekt zakładający budowę sieci kanalizacyjnej jest realizowany i zakończy się w grudniu 2011 roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.